Вашингтон измъкна трудно победата от Детройт

Вашингтон се наложи с 1:0 над Детройт в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), докато Питсбърг надви с 3:2 след продължения опашкаря в Столичната дивизия Ню Йорк Айлъндърс и с това остана равен по точки с шампионите от редовния сезон през изминалата година. Питсбърг и Вашингтон имат по 24 точки, докато Ню Йорк Рейнджръс е лидер с 26 след загуба с 2:4 в Кълъмбъс.

Джей Бийгъл вкара победна шайба за Вашингтон 5:11 минути преди края на последната третина. Дмитрий Орлов беше автор на удара за попадението, но Джими Хауърд отби шайбата и тя попадна в Бийгъл, който се разписа за четвърти път през сезона. Брейдън Холтби се отчете с 25 спасявания за победата, с което маркира и 24-ия шътаут в кариерата си.

Шампионът Питсбърг, който получи седем гола във Вашингтон в сряда, не допусна начало на криза и надви Айлъндърс, въпреки че се нуждаеше от продължения. Капитанът Сидни Кросби бе в основата на победния гол, след като увлече защитата и вратаря със залъгващо движение за удар и пусна шайбата към Крис Летанг, който спечели мача за Питсбърг след 1:24 минути игра в допълнителната част.

Мат Мъри спаси 20 удара на вратата на Пингвините, за които в редовното време голове вкараха Кросби и Тревър Дейли.