Ван Перси за дузпата: Не знам какво си мислех, Скоулс е играч на мача

Нападателят на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси сподели, че няма да забрави пропуска си от бялата точка днес срещу Саутхямптън.

Холандецът се превърна в герой за своя тим, след като наниза хеттрик при победата над новака в Премиър лийг с 2:3, но при 2:1 за домакините голмайсторът на "червените дяволи" пропусна дузпа, а до 87-ата минута неговият отбор все още губеше в резултата.

Все пак в заключителните минути Ван Перси се превърна в герой, отбелязвайки нови два гола и прати в ектаз феновете на Юнайтед, и то в мач №1000 на мениджъра на Манчетър Сър Алекс Фъргюсън.

"Не знам какво си мислех, когато изпълнявах дузпата", увери пред Sky Sports нападателят, който премина в рекордьора по титли на Англия срещу сумата от 24 милиона евро.

"Исках да изпълня наказателния удар силно, както винаги го правя, но в последния момент промених мнението си, но изпълнението не беше достатъчно добро и пропуснах.

"След това мисля, че ни провървя доста, тъй като в самия край изравнихме за 2:2, а след това успяхме и да спечелим срещата.

"Винаги изисквам много от себе си, когато играя, а когато резултатът беше 1:2 нямах право да изпълня дузпата по този начин. Нещо се обърка, но аз ще работя върху този проблем".

Ван Перси обаче не се чувства играч на мача, въпреки че отбеляза и трите попадения за новия си отбор. Според него, влизането на Пол Скоулс в игра в края на мача е помогнало много за обрата в резултата.

"Всички работихме здраво, за да стигнем до успеха, но трябва да кажа едно голямо благодаря на Пол Скоулс - когато той влезе на терена, всичко започна да се получава и заиграхме по-добре.

"За мен, той е играчът на днешния двубой", добави Ван Перси, който вече има 4 гола за Манчестър Юнайтед в първите си три срещи. Той не успя да се разпише само срещу Евертън, но холандецът влезе като резерва, а и беше провел едва една-две тренировки с новите си съотборници.