Роналдо вкара юбилейния си гол 150 за Реал, "белия балет" срази Гранада

снимка: Guliver/Getty Images

Реал Мадрид постигна лесна и очаквана победа с 3:0 над Гранада на „Сантяго Бернабеу" и си спечели спокойствие преди паузата за световните квалификации следващата седмица.

Кристиано Роналдо реализира две попадения за „белия балет", с което затвърди впечатленията, че е забравил за неособено успешното начало на кампанията в Испания.

Португалската звезда на шампионите откри резултата в 26-ата минута, а в 54-ата покачи на 2:0. Само 5 по-късно обаче мачът на практика пиключи, защото Борха Гомес получи втори жълт картон за нарушение именно срещу КР7 и остави съотборниците си в намален състав.

В 64-ата минута Роналдо напусна принудително терена, защото получи схващане на левия си крак и треньорът Жозе Моуриньо прецени, че няма нужда да рискува здравето му, още повече преди паузата за световните квалификации.

Заменилият го Гонсало Игуаин пък вкара третия гол в мрежата на гостите, когато бе изведен на чиста позиция от колегата си в атака Карим Бензема в 75-ата минута - 3:0.

Така Реал събра 6 точки в класирането след 3 кръга, а Гранада остава на дъното на таблицата с 1 пункт, но по-скромният отбор от Мадрид ще има доста по-лесна програма този и следващия месец.

Жозе Моуриньо за първи път гласува доверие на Лука Модрич сред титулярите и хърватският национал още в 3-ата минута даде страхотен извеждащ пас за Хосе Кайехон, който обаче не се възползва от него, защото вратарят на гостите Тино изби топката.

В 25-ата минута следващата опасна офанзива на „белия балет" завърши ударно, след като от нулев ъгъл успя да промуши топката покрай гредата и тялото на стража на Гранада, за да даде аванс на Реал - 1:0.

До края на първото полувреме Роналдо можеше да се разпише още веднъж, когато демонстрира страхотен контрол в наказателното поле, но ударът му не преодоля Тино. Гостите от Гранада също имаха възможност да вкарат, но Ел Араби не можа да намери Флорес, който беше на чиста позиция в пеналтерията.

След почивката Роналдо все пак отбеляза своя 150-ти гол за Мадрид - първият опит бе париран от Тино, но след това португалската звезда на „белия балет" не сгреши при добавката за 2:0.

Гомес получи втори жълт картон малко по-късно за закъснял груб шпагат срещу Роналдо, който може би предизвика донякъде проблемите с крака на КР7.

В 75-ата минута Бензема от положение на засада получи топката на чиста позиция и без капка егоизъм предостави кълбото на непокрития Игуаин, който се разписа за 3:0 - аржентинецът има 3 попадения в 3-те кръга от Ла Лига до момента.