Ван Перси отново спаси "червените дяволи", този път в Румъния (ВИДЕО И ГАЛЕРИЯ)

Манчестър Юнайтед гледа уверено към следващата фаза на Шампионската лига, след като записа втора поредна победа.

При гостуването си на Клуж възпитаниците на Сър Алекс стигнаха до труден успех с 1:2, като в самото начало домакините поведоха с гол на Капетанос. В 29-ата минута Робин Ван Перси възстанови равенството със странен гол с глава, а отново той в 49-ата донесе победата на Юнайтед.

По този начин „червените дяволи" оглавиха еднолично класирането в своята група, след като в предния кръг спечелиха срещу Галатасарай с минималното 1:0. Клуж пък има 3 точки след победа над Брага. Португалците също са с 3, след като победиха турския гранд с 0:1 като гост.

С не малка заслуга е и вратарят Де Хеа, който се намеси решително на няколко пъти, включително и в края при удар на Бастош от 3 метра с глава.

Манчестър Юнайтед излезе с доста офанзивен състав, като в средата на терена действаха Андерсон и Флетчър, докато Клевърли оперираше малко пред тях. В предни позиции Сър Алекс заложи на Рууни, Ернандес и голмайстора на отбора до момента Робин ван Перси.

Още в 13-ата минута обаче студен душ обля „червените дяволи" и неговите фенове, след като Бастош получи топката в центъра и с феноменален диагонален пас изведе Согу на дясното крило. Той овладя и веднага центрира около дузпата, където Капетанос от движение стреля с десния крак и даде аванс на своя тим - 1:0 за шампиона на Румъния.

В Юнайтед реагираха бързо и се хвърлиха да изравняват, като в 19-ата минута Рууни пробва удар от 15 метра, но Фелкиерас спаси. Три минути по-късно Клевърли изведе Ван Перси на отлична позиция, но от 9 метра нападателят дори не уцели вратата.

В 30-ата минута Рууни центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Ван Перси надскочи всички. Той беше с гръб към вратата, а нападателят не беше преценил отскока си и топката го удари по лицето. Тя обаче придоби страхотна парабола, прехвърли вратаря и влезе под горната греда - 1:1 и Юнайтед продължи да натиска.

5 минути по-късно Ван Перси можеше да реализира и втори гол, след като Ернандес го изведе чудесно в наказателното поле, но ударът му бе париран чудесно от вратаря на Клуж - 1:1 на полувремето.

В 49-ата минута обаче „червените дяволи" успяха да обърнат развоя на срещата, след като Рууни получи топката отдясно малко след центъра и веднага се опита да намери Ван Перси в наказателното поле. Той се откъсна от защитниците, вратарят излезе да улови топката, но в последния момент холандецът шутира технично от въздуха с левия си крак и прати топката в долния ляв ъгъл - 1:2 за Юнайтед в Румъния.

Клуж можеше да върне бързо-бързо гола, като в 56-ата минута Бастош центрира чудесно от корнер и Каду засече с глава, но Де Хеа показа страхотния си рефлекс и отрази удара.

След това настъпи затишие в играта и на двата отбора, като Юнайтед продължаваше да натиска в търсене на решителен трети гол. Така Ернандес можеше да стигне до гол в 68-ата минута, но не успя да с възползва от центруране на Рууни. Клуж пък се опитваше да контраатакува, но футболистите в бял екип затегнаха своя дефанзивен вал.

Домакините се опитаха да натиснат в края, но единственото по-сериозно положение дойде при центриране към далечната греда на Согу. Там двама футболисти на Клуж бяха останали непокрити, но Де Хеа излезе и се намеси авторитетно.

В самия край Бастош получи отлична възможност и стреля с глава от 3 метра, но Де Хеа отново спаси своите и в крайна сметка резултатът остана непроменен - 1:2 за Манчестър Юнайтед.