Счупена ръка на Пуйол помрачи успех на Барса (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

Барселона постигна втори пореден успех в своята група G на Шампионската лига, като тази вечер каталунците се наложиха с 2:0 при гостуването си на Бенфика. Алексис Санчес и Сеск Фабрегас бяха точни за "блаугранас", като две асистенции записа Лионел Меси.

Успехът на каталунците обаче се оказа пиров, тъй като през второто полувреме лявата си ръка счупи техният капитан Карлес Пуйол. Къдрокосият бранител скочи за една топка в пеналтерията на "орлите", но падна много лошо и видимо счупи ръката си. Нещо, което се случва едва няколко дни преди поредното "Ел Класико" с Реал Мадрид на "Камп Ноу".

Барселона завърши срещата и с десет души, след като минутки преди края Серхио Бускетс бе изгонен за неспортменска проява. Така Барса събра пълен актив от 6 точки и остава едноличен лидер в групата. Втори е Селтик с 4, докато Бенфика остава с актив от 1 точка на сметката си. Последен е Спартак Москва с 0 пункта.

Триото Лима - Бруно Сезар - Енцо Перес тормозеше каталунците в предни позиции, докато Николас Гайтан, Неманя Матич и Салвио действаха в средата на терена. Бившият футболист на Реал Мадрид Езекиел Гарай и Жардел оформиха двойка в сърцето на отбраната.

Голямата новина за Барса бе завръщането в игра на капитана Карлес Пуйол, който зае позиция до Хавиер Масчерано в защита. Александре Сонг остана на резервната скамейка. Жорди Алба и Дани Алвеш стартираха на двата фланга. Серхио Бускетс, Шави и Сеск Фабрегас започнаха срещата в полузащита, докато Педро Родригес и Алексис Санчес подпомагаха Лионел Меси в атаката на "лос кулес". Давид Вия отново остана на пейката.

Домакините стартираха амбициозно сблъсъка на "Да Луш". Още в 3' Бруно Сезар стреля опасно с левия крак, но Виктор Валдес отрази. Три минути по-късно обаче защитата на Бенфика бе матирана. Лионел Меси проби чудесно по левия фланг и центрира в малкото наказателно поле, където Алексис протегна крак и вкара за 0:1. В 11' "орлите" пропуснаха страхотен шанс да възстановят равенството. Лима остана очи в очи с Виктор Валдес, но с левия крак стреля в тялото на вратаря.

Макар и вече с гол аванс в резултата, Барселона не се свенеше да търси и второ попадение. В 22' Артур се намеси брилянтно, отразявайки изключително труден удар по земя на Меси. В 24' сериозен пропуск направи и Алексис, който овладя на гърди и стреля, но над гредата.

До края на полувремето зрителите на "Да Луш" продължиха да наблюдават хубав и атакуващ футбол, но нови голове в двете врати нямаше. В 45' Барса отново можеше да удвои преднината си, но Шави стреля неточно, вместо да остави топката на Алексис.

На почивката Жорже Жезуш извърши една промяна в своя стартов състав, като Бруно Сезар отстъпи мястото си на Карлос Мартинс. Второто полувреме обаче не започна добре за "орлите", като още в 47' защитата на Бенфика отново се пропука. Алексис получи подаване от Меси и стреля очи в очи с Артур, но пращайки кълбото покрай десния страничен стълб. В 56' обаче прошка нямаше, като Барса удвои преднината си. Отново Лео Меси пусна подаване към Сеск Фабрегас, който напредна и с левия крак вкара третия си гол в последните два мача - 0:2.

Това значително усложни задачата на домакините, като в 58' класа трябваше да показва и Виктор Валдес. Салвио се опита да върне Бенфика в мача, стреляйки силно от дистанция, но стражът на Барса се разтегна впечатляващо и отрази в корнер. Малко по-късно в игра за "орлите" се появи и аржентинският ветеран Пабло Аймар, който замени Перес.

В 73' завръщане в игра за Барселона направи и Андрес Иниеста, който замени автора на втория гол Сеск Фабрегас. Минута по-късно много близо до първи гол в мача бе и Лионел Меси, но негов изстрел с глава бе отразен от Артур. Четири минути по-късно се стигна и до кошмарен за Барселона момент. Капитанът на каталунците Карлес Пуйол скочи за една топка в наказателното поле на Бенфика, но при падането счупи своята лява ръка. Бранителят бе изнесен на носилка, а неговото място бе заето от Алекс Сонг.

Десетина минути преди края в игра се появи и Давид Вия, който зае мястото на неефективния тази вечер Педро Родригес. Няколко минути по-късно бе показан и червен картон, като той бе получен от Серхио Бускетс. Испанският национал се опита да удари без топка противников бранител, което не остана незабелязано от арбитъра.