Валядолид повали Майорка у дома

Нападателят на Валядолид Патрик Еберт се завърна с два гола след контузия и помогна за успеха с 3:1 над Майорка в среща от 19-ия кръг на Примера дивисион.

Германският нападател, който не е играл от 8-и декември, се възстановяваше от разтежение на мускул на десния крак. Той откри резултата в 21-ата минута с топовен изстрел след центриране от корнер.

Виктор Касадесус изравни за Майорка в 38-ата минута, но в последните пет минути Еберт сам изкова победата. Най-напред подаде на Оскар Гонсалес с прехвърлящ пас, който по диагонала не сгреши за 2:1 в 88-ата минута.

В 3-ата минута на добавеното време Еберт оформи крайното 3:1, след като се пребори за спорна топка пред наказателното поле.

С тази победа отборът на Валядолид се изкачи с една стъпка нагоре в класирането и сега заема 10-о място, прекъсвайки серията си от четири мача без победа. Майорка остава на 16-а позиция.