снимка: fulhamfc.com

Димитър Бербатов и Фулъм не изиграха един от най-добрите си мачове в Премиършип и трябваше да се задоволят с равенство 1:1 у дома срещу Уигън в 22-ия кръг на английския елит.

Въпреки че водеха до 71-ата минута обаче домакините могат да са доволни, че изобщо увеличиха актива си след този мач, защото повечето и по-чистите положения бяха пред вратата на Марк Шварцер.

В 22-ата минута Йоргос Карагунис откри резултата в полза на „котиджърс" след прекрасен пробив и мощен изстрел за 1:0. Гръцкият национал с подобен зрелищен удар остави отбора си в играта в ФА къп миналата седмица, а сега наниза 1-ия си гол в Премиършип.

Франко Ди Санто донесе заслуженото равенство на гостите Атлетик в 71-ата минута с не по-малко красиво изпълнение, като самият той стана автор и на големите пропуски пред вратата на Фулъм и може да съжалява, че си тръгва от Лондон със само 1 попадение.

„Котиджърс" вече имат 25 точки и са застигнати на 13-та позиция от Съндърланд, който по същото време срази с 3:0 Уест Хям. Уигън е 17-ти с 19 пункта, колкото има и Астън Вила, отстъпил с 0:1 при домакинството си на новака Саутхямптън.

За пореден път Фулъм изпуска да вземе победа пред собствена публика, а Димитър Бербатов този път не можа с почти нищо да допринесе на отбора си, тъй като постоянно бе охраняван от поне двама противникови играчи.

През първото полувреме играта бе съсредоточена предимно пред наказателното поле на гостите, но Фулъм така и не успя да създаде чисто голово положение, въпреки териториалното си превъзходство.

Независимо от този факт обаче домакините поведоха в резултата резонно в 22-ата минута, когато Йоргос Карагунис с прекрасно изпълнение от около 25 метра порази мрежата на Уигън.

Гръцкият национал получи топката пред дъгата на пеналтерията и финтира елегантно двама противници в стремежа си да си освободи позиция за стрелба. Когато намери пролука, Карагунис прецизно и мощно насочи кълбото в долния десен ъгъл на вратаря Али Ал Хабси. Топката срещна страничната греда и се оплете в мрежата за радост на феновете на „Крейвън Котидж".

Димитър Бербатов отново изпълняваше повече плеймейкърски функции, отколкото да седи на върха на атаката и през първото полувреме не получи шанс да отправи удар. Малко преди да падне гола Александър Качаниклич опита да намери непокрития Бербатов, но бранител на Уигън с решителна намеса предотврати опасността.

Иначе гостите бяха пасивни в атака през по-голямата част от първото полувреме, но с една прекрасна многоходова акция в 41-ата минута можеха да изравнят. Емерсон Бойс направи отлично двойно подаване с Джеймс МакАртър и проби в наказателното поле по десния фланг.

Последва добро центриране в пеналтерията за Франко Ди Санто, но нападателят някак си от 2 метра успя да нацели право тялото на Марк Шварцер с анемичен удар. Това бе вторият голям пропуск на Ди Санто в мача, защото в самото начало отново с много слаб изстрел той пак намери ръцете на австралийския вратар на Фулъм.

В началото на втората част Уигън отново организира няколко добри атаки, при които можеше да стигне до изравняване. В 55-ата Шварцер трябваше да се намесва решително, когато Шон Малоуни стреля остро след хубав пробив в наказателното поле.

120 секунди по-късно Ди Санто се виждаше като голмайстор, когато прострелно центриране бе насочено към него пред голлинията, но Киарън Ричардсън успя да избие топката преди тя да стигне до нападателя на Уигън.

В 62-ата Бербатов загуби единоборство с МакАртър на дъгата на пеналтерията и Ди Санто овладя с прекрасно първо докосване, след което стреля опасно, но прати кълбото на сантиметри до страничната греда.

За съжаление на домакините изпускането на инициативата им струва скъпо в 71-ата минута, защото Уигън най-накрая стигна до изравнителен гол. Негов автор беше Ди Санто, който със страхотен удар от ъгъла на наказателното поле разстреля Шварцер за 1:1.

Гостите не се задоволяваха с този резултат и използваха оставащите минути до края на мача, за да търсят пълен обрат на „Крейвън Котидж". Обсадата им държеше Фулъм плътно прибран в наказателното си поле и търсещ контраатака.

В 85-ата минута поредният неуспешен опит на домакините да изнесат топката по комичен начин я предостави на Ди Санто, който нахлу в наказателното поле и стреля опасно по диагонала, но Шварцер успя да избие в корнер.

Tова се оказа и последното голово положение в срещата, която приключи 1:1 след 4-минутно продължение.

Fulham-Wigan 1-1 Highlights All Goalsby marcoxxx46