Байерн писа тройка на Базел

Лидерът в немската Първа Бундеслига Байерн Мюнхен отново затвърди впечатленията, че се намира в добра форма преди подновяването на битките по германските терени.

Днес воденият от Юп Хайнкес тим се наложи с категоричното 3:0 над швейцарския Базел в приятелска среща, изиграна на "Сейнт Якоб". Гостуването на баварците в Швейцария бе част от трансферната сделка, която прати халфа Джердан Шакири по посока "Алианц Арена".

Марио Манджукич, Бастиян Швайнщайгер и Франк Рибери бяха точни за немския колос, като и трите попадения паднаха преди почивката на двубоя.

Юп Хайнкес извърши само една промяна в сравнение със състава, който започна срещу Шалке 04 (5:0) през седмицата. На вратата на баварците се завърна Мануел Нойер, докато мястото си под рамката отстъпи Том Щарке.

Филип Лам, Даниел ван Буйтен, Данте и Давид Алаба отново стартираха в защита, докато Бастиян Швайнщайгер и Хави Мартинес оформиха двойка в полузащита. Томас Мюлер и Франк Рибери започнаха по фланговете, а Тони Кроос застана зад изнесения напред Марио Манджукич. Местният любимец Джердан Шакири започна мача от пейката.

Още в 9' баварците откриха резултата, когато точен за 0:1 бе Марио Манджукич. Тони Кроос центрира в наказателното поле на Базел, където Томас Мюлер не успя да установи контрол над топката. На точното място обаче бе Манджукич, който прати кълбото в мрежата.

Три минути по-късно Байерн успя и да удвои резултата, благодарение на Бастиян Швайнщайгер. Гостите осъществиха контраатака в половината на швейцарците, а Томас Мюлер комбинира с Швайнщайгер, който удвои аванса на Байерн.

В края на полувремето резултатът на "Сейнт Якоб" стана и класически, след като Франк Рибери и Марио Манджукич разиграха на двойно подаване. Френският национал завърши атаката и оформи крайното 0:3 за немския колос.