Валенсия схруска шампиона и оглави класирането в Примера

Отборът на Валенсия оглави поне временно класирането в испанската Примера, след като днес "прилепите" записаха прекрасен успех с 3:1 над шампиона Атлетико в среща от седмия кръг на първенството.

Така воденият от Нуно Санто отбор събра актив от 17 точки и изпревари лидера Барселона, който оглавяваше класирането с 16 пункта на сметката си. Каталунците обаче все още не са изиграли своето гостуване на Райо Вайекано тази вечер.

Атлетико пък остава на трета позиция с актив от 14 точки, като "рохибланкос" могат да се смъкнат в класирането, ако Севиля, Реал Мадрид и Селта запишат победи в своите мачове.

"Дюшекчиите" доиграха мача и с човек по-малко на терена, след като в самия край новото попълнение Алесио Черчи бе изгонен за оспорване на съдийско решение.

Шампионите записаха най-лошия си старт в мач от Примера за няколко години насам, след като още до 13' резултатът вече бе 3:0 в полза на домакините.

В 6'  Жоао Миранда си отбеляза автогол, а само минута по-късно Андре Гомес покачи на 2:0 след асистенция на Пако Алкасер.

4116992

В 13' кошмарът за Чоло Симеоне и неговите футболисти стана пълен, след като Николас Отаменди се възпозлва от подаване на Пабло Пиати и покачи на 3:0 в полза на "лос че".

Последните петнадесет минути на първата част бяха за гостите, които получиха отличен шанс да се върнат в мача. В 29' Марио Манджукич намали на 3:1 и възроди шансовете на своя тим, осъществявайки успешна добавка след удар на Тиаго Мендеш.

Минута преди почивката се стигна и до може би най-ключовия момент в срещата. Хосе Гайа игра с ръка в наказателното поле на Валенсия, което и доведе до дузпа в полза на шампионите. Гийермо Сикейра застана зад топката и можеше да намали за 3:2, но Диего Алвес спаси изстрела на своя сънародник и запази аванса на домакините.

След почивката Атлетико опита всячески да стигне до нещо повече в двубоя, но футболистите на Симеоне удариха на камък. В заключителните минути гол на Алесио Черчи бе отменен за игра с ръка, а при оспорването на съдийското решение италианецът бе изгонен от игра.