Нова сериозна издънка за Борусия (Д) в Германия

Отборът на Борусия (Дортмунд) продължава с неубедителното си представяне в Бундеслигата.

Възпитаниците на Юрген Клоп отстъпиха като домакини от Хамбургер с 0:1. По този начин жълто-черните нямат победа в шампионата от 13 септември, когато се справиха с Фрайбург.

Това е четвърти пореден двубой без победа за тима и трета загуба след само седем кръга от Бундеслигата. Още по-срамното за Борусия, е че това е първа победа за Хамбургер и едва втори гол за отбора от началото на сезона, който обаче носи три точки.

Борусия остава със седем точки на 13-та позиция в класирането, докато Хамбургер се отлети от дъното. Представянето на отбора в Шампионската лига е много по-различно, където дортмундци имат две победи без допуснат гол.

Двубоят започна много спокойно като двата отбора повече се разучаваха в началните минути. Хамбургер се възползва от пасивното начало на домакините и ги изненада с гол в 35-та минута дело на Ласога след много бърза контра атака и асистенция на Нико Мюлер.

Втората половина играта на Борусия се активизира и домакините заиграха на пълни обороти. В същото време обаче Хамбургер направи някои смени в зашита пускайки Золтан Щибер и по този начин затвори празните пространства около наказателното поле.

Футболистите на Борусия разчитаха предимно на далечни удари, за които гостите бяха подготвени и не оставиха изненада. Все пак и вратарят на Хамбургер се намеси при удари на Аубамянг и Кагава в края на двубоя.