Ливърпул се върна на пътя на победата в Англия

Ливърпул най-накрая зарадва своите фенове и постигна победа след като се наложи с 2:1 над отбора на Уест Бромич Албиън в среща от осмия кръг на Висшата лига.

Адам Лалана откри резултата в края на полувремето преди Саидо Берахино да изравни. Джордан Хендерсън обаче донесе трите точки след подаване на Стърлинг.

Единствената победа на мърсайдци през месец септември е срещу Лудогорец в Шампионската лига. Мърсисайдци отстраниха Мидълзбро за Купата на Лигата след изпълнение на дузпи, която също се води за успех. За последно възпитаниците на Брендън Роджърс взеха три точки във Висшата лига на 31 август срещу Тотнъм.

"Червените" успяха да се справят с "дроздовете" в много драматичен двубой на "Андфийлд". Роджърс бе решил да остави Марио Балотели резерва, а вместо него титуляр започна Рики Ламбърт.

Атаките на тима организираха Стърлинг, Лалана, Коутиньо, Хендерсън и Джерард. Дани Стъридж, който подписа нов петгодишен договор днес с клуба, остана извън групата защото още се възстановява от контузия.

4117003

Ливърпул започна добре и в познатия си стил с повече владеене на топката. Проблемът отново бе трудното създаване на голови положения. Стърлинг отново бе най-опасният футболист като този път новото попълнение Лалана се включи много добре.

Уест Бромич се защитаваше здраво и не изпитваше проблеми срещу своя съперник. Двубоят се развиваше като всички последни на Ливърпул, като владее топката, но допуска гол, който обикновено е решаващ.

"Дроздовете" имаха шанс да поведат в резултата след като Поконьоли центрира добре, но ударът на Берахино с глава мина над вратата.

4116999

В края на полувремето блесна новото попълнение на тима Адам Лалана. Бившият играч на Саутхямптън направи двойно подаване с Джордан Хендерсън и след това се разписа от близо за 1:0.

Гостите обаче отвърнаха на удара и изравниха само 10 минути след началото на втората част. Деян Ловрен фаулира футболист на У.Б.А на границата на наказателното поле, но съдията прецени, че има дузпа. Саидо Берахино бе точен от бялата точка за 1:1.

Ливърпул възстанови своя аванс само пет минути по-късно, когато Стърлинг от паднала позиция успя да намери Хендерсън, който изведе Ливърпул напред.

До края Ливърпул можеше да стигне и до още едно попадение. Марио Балотели се появи в игра на мястото на Ламбърт, който не направи никакво впечатление. Стивън Джерард и Балотели пробваха силни удари, но Бен Фостър се справи.

С тези три точки Ливърпул се изкачи на 6-то място с актив от 10 точки. У.Б А има две точки по-малко на 13-та позиция.