Валенсия и Еспаньол поделиха точките

снимка: elmundodeportivo.es

Отборите на Валенсия и Еспаньол завършиха наравно 2:2 в мач от 21-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

По този начин "прилепите" записаха трети пореден двубой без успех в първенството, като воденият от Хуан Антонио Пици състав остава на едва 9-а позиция с актив от 25 точки на сметката си.

Еспаньол пък завърши наравно за пети път от началото на сезона, като "папагалчетата" запазват осмата си позиция с 26 пункта - с точка повече от днешния си съперник.

Срещата на "Местая" стартира мълниеносно, като двата тима си размениха по един гол още в първите седем минути.

Жон Кордоба откри за Еспаньол още в 3', но Пако Алкасер възстанови равенството минути по-късно.

Голеадата на "Местая" продължи с пълна сила, а в 32' Валенсия най-сетне и излезе напред в резултата. Жонас оползотвори асистенция на Пабло Пиати и прониза Кико Касия за 2:1.

Крайното 2:2 пък бе оформено в заключителните минути на първата част. Еспаньол получи правото да изпълни дузпа, а ветеранът Серхио Гарсия бе точен от бялата точка, матирайки Диего Алвеш.