Край с феноменалната серия на Ювентус

Отборите на Лацио и Ювентус завършиха наравно 1:1 в дерби среща от 21-ия кръг на Серия А. Гостите от Торино изиграха по-голямата част от двубоя с човек по-малко, след като капитанът Джанлуиджи Буфон бе изгонен за нарушение срещу Мирослав Клозе още в 24'.

Антонио Кандрева превърна отсъдената дузпа в гол, но Фернандо Йоренте възстанови равенството през втората част.

Така Ювентус прекъсна феноменалната си серия от 12 поредни победи в Калчото, но оставайки убедителен лидер във временното класиране. "Старата госпожа" разполага с актив от 56 точки, докато вторият Рома е с 47, но и мач по-малко. Утре следобед "вълците" гостуват на Верона. Лацио събра 28 точки, но "орлите" остават на едва 9-а позиция до момента.

Червеният картон на Джанлуиджи Буфон пък означава, че легендарният страж ще пропусне предстоящото "Дерби д'Италия" с Интер след седмица.

Треньорът на гостите Антонио Конте очаквано заложи на Фернандо Йоренте и Карлос Тевес в предни позиции, докато Андреа Пирло получи почивка за днешния двубой. В негово отсъствие Артуро Видал, Клаудио Маркизио и Пол Погба стартираха в средната линия, а Лихтщайнер и Асамоа действаха по двата фланга.

Мирослав Клозе оглави атаката на Лацио в днешния ден, а Ернанеш и Антонио Кандрева действаха в близост до германския национал. Кристиян Ледесма и Лукас Билия започнаха като вътрешни полузащитници, а Конко и Каванда оперираха по фланговете в схемата на Едуардо Рея.

4060520

В 9' Артуро Видал опита силен изстрел с десния крак, но чилийският национал изпрати кълбото над напречната греда на вратата. Само пет минути по-късно Лацио бе много близо до откриване на резултата. Гостите разиграха рисковано топката в собствената си половина, а капитанът Джанлуиджи Буфон се оплете в опита си да укроти кълбото. Таранът на домакините Мирослав Клозе протегна крак и чукна топката, но не успявайки да намери очертанията.

4060521

В 17' Квадво Асамоа за малко не изненада Бериша с нещо средно между удар и центриране, а в 21' Буфон вече действаше далеч по-концентрирано. Ернанеш изведе отлично Конко зад защитата на Юве, но французинът бе изпреварен от капитана на „бианконерите“.

Стигна се и до 24', когато настъпи важен момент в двубоя. Изживяващият противоречива вечер Джанлуиджи Буфон бе изгонен с директен червен картон, след като италианският национал фаулира Мирослав Клозе в непосредствена близост до голлинията на Ювентус. Това наложи и влизането в игра на резервния страж Марко Сторари, докато „жертван“ от Антонио Конте бе Квадво Асамоа. Бившият „бианконер“ Антонио Кандрева пък реализира успешно отсъдената дузпа, извеждайки Лацио напред в резултата – 1:0.

Макар и с десет души, в 36' Ювентус бе близо до изравняването. Фернандо Йоренте укроти топката в пеналтерията на Лацио и се обърна, но изстрелът му с левия крак бе умело париран от Етрит Бериша.

Въпреки, че неговият тим бе останал с десет души на терена, на почивката Антонио Конте не извърши промени в своя състав. Промени нямаше и от страна на Еди Рея, като същите футболисти от първата част подновиха играта на „Олимпико“.

В 58' Лацио разиграха образцова атака в половината на гостите, като акцията бе завършена от Антонио Кандрева. Голмайсторът до момента обаче не успя да удвои аванса на „орлите“, стреляйки силно в аут с десния крак.

4060523

Моментът на Ювентус настъпи след точно час игра, когато равенството на „Олимпико“ бе възстановено. Стефан Лихтщайнер центрира от десния фланг на атаката, а кълбото кацна върху главата на Фернандо Йоренте. Макар и от трудна позиция, испанският таран елегантно изпрати кълбото в противоположния ъгъл, бележейки за 1:1.

В следващите три минути двата отбора си размениха по един добър шанс за нов гол. Първо силен удар на Карлос Тевес бе спасен от Бериша, а малко след това сантиметри разделиха Миро Клозе от това да засече топката на чиста позиция.

Дербито във Вечния град навлезе в последния си четвърт час, а в 75' резервният вратар на гостите Марко Сторари осъществи феноменално спасяване. Мирослав Клозе получи страхотна възможност да стреля с глава от чиста позиция, но мощният удар на германеца бе спасен от Сторари.

В самия край на двубоя шампионите отново извадиха късмет. Току-що влезлият в игра за Лацио Балде Диао Кейта стреля презицно с десния крак, като Марко Сторари бе оставен без шансове за реакция. Кълбото обаче срещна десния страничен стълб на вратата, не пожелавайки да влети в мрежата.