Ас на Евертън може да пропусне Мондиала

Костариканският защитник на Евертън Брайън Овиедо може да пропусне световното първенство в Бразилия заради контузия, която получи при победата на "карамелите" с 4:0 като гост над нискоразредния Стивънидж в четвъртия кръг на турнира за купата на Англия.

Овиедо бе изнесен на носилка и откаран в болница със съмнение за счупен крак. Бранителят бе тежко ударен при единоборство с противников играч през първото полувреме.

Овиедо има 26 мача за националния отбор на Коста Рика и е сред потенциалните повикани за световното първенство, където Коста Рика е в група с Италия, Англия и Уругвай.

Евертън с лекота стигна до победата срещу Стивънидж след два гола на Стивън Найсмит до почивката и още две попадения през второто полувреме, дело на Джони Хейтинга и Магайе Гай.