Валенсиен разби лидера Олимпик Марсилия

Скромният тим на Валенсиен поднесе една от най-големите изненади в Лига 1 през този сезон, след като нанесе първа загуба на Олимпик Марсилия, и то с разгромното 4:1 у дома в мач от 7-ия кръг на Лига 1.

От самото начало домакините показаха много по-добра и организирана игра, като в 16-ата минута Гаел Данич откри резултата след перфектно изпълнен пряк свободен удар в близост до вратата на Манданда - 1:0.

Антъни Льо Тале пък удвои преднината на своя отбор, след като се възползва от чудесен пас на Данич и с прецизен удар отблизо реализира за 2:0. До края на полувремето пък положението на марсилци стана още по-лошо, след като Файед Кадир направи резултата класически с удар извън наказателното поле - 3:0 на полувремето.

В 63-ата минута пък Льо Тале наниза и втория си гол в срещата, след като Кадир качи топката на главата на атакуващия полузащитник, а той от своя страна преодоля Манданда за 4-и път.

Все пак лидерите във временното класиране Марсилия стигнаха до почетно попадение, след като в 90-ата минута Аю се възползва от хубав Пас на Лоик Реми и се разписа за крайното 4:1.

Въпреки изненадващата загуба в този 7-и кръг Олимпик Марсилия остава начело в Лига 1, след като има 6 победи и само една загуба - 18 точки. ПСЖ все още няма загуба, но има 4 победи и 3 равенства и окупира втората позиция с 15 точки. Валенсиен пък се намира на 6-а позиция с 11 точки.