Aнжи е новият лидер в Русия

снимка: anzhi

Отборът на Анжи излезе начело в класирането в Премиерлигата на Русия след десетия кръг, след като победи с 2:1 тима на Волга и по този начин се възползва от загубата на ЦСКА с 0:2 от Динамо Москва.

Въпреки очевадно по-слабия си опонент, момчетата на Гуус Хидинк стигнаха трудно до трите точки на своя стадион „Динамо". Тимът от Махачкала поведе в резултата в края на първата част след гол на Самуел Ето'о, който се възползва от подаване на Траоре.

В 59-ата Максимов възстанови статуквото, но само 180 секунди след това Ето'о върна жеста към Ласина Траоре, който вкара победното попадение за Анжи.

По-рано днес ЦСКА отстъпи с 0:2 пред Динамо в символичното си домакинство. Момчетата на Дан Петреску грабнаха победата с голове на Балаш Джуджак в 38-ата минута и Александър Кокорин малко след почивката.

След десетия кръг Анжи е начело в подреждането с 23 точки, докато ЦСКА вече е втори с 21 пункта. Динамо се измъкна от опасната зона и вече е 13-и с девет точки в своя актив.