Ивелин Попов: Кубан може да бие лидерите в Русия

снимка: fckuban.ru/

Ивелин Попов игра цял мач за Кубан при домакинската победа с 2:1 над Терек Грозни в сблъсъка на два от руските клубове с българско участие. Благой Георгиев не можа да помогне на тима от столицата на Чечня да избегне втора поредна загуба в първенството на Русия.

Попов изигра ключова роля за отбора от Краснодар и привлече вниманието на феновете си, като днес официалният сайт на тима публикува кратко интервю с капитана на националния отбор.

Ивелин, за първи път започваш като титуляр и записваш 90 минути за Кубан. Уверен ли се чувстваше на терена?

И двата отбора изиграха срещата много надъхани и агресивни. През първите десетина минути ми беше малко странно, но след това се чувствах много по-добре. Започнах да взаимодействам със съотборниците си и създадох няколко шанса, от които можеше да се стигне до гол.

Ти започна мача като ляв външен полузащитник, но след това се премести в центъра зад нападателите. Трудно ли беше да сменяш позицията си по време на срещата?

Изобщо. В националния отбор на България понякога играя като крило, но всичко зависи от предварителната стратегия за срещата. Играят там, където треньорът прецени, че има нужда от мен, нямам никакви претенции.

С какво победихме Терек?

Терек е много силен отбор и с право е в челото на класирането. Ние реализирахме страхотни попадения и спечелихме, а ако продължаваме да се представяме на такова ниво, можем да победим всеки един от лидерите в шампионата.