В Ман Сити: Опитахме всичко, но не се получи

Барселона отстрани Манчестър Сити с общ резултат 4:1 и се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. Двамата треньори говориха за мача след неговия край. Мениджърът на англичаните не води своя отбор в снощния мач заради наказание и неговият помощник Рубен Кусияс се изправи пред медиите.

Старши треньорът на Барселона Херардо Мартино сподели, че за неговият тим това е била една трудна седмица, в която футболистите му са изиграли трудни мачове.

"Ние срещнахме един от най-силните отбори в света, който би могъл да отиде по-напред в турнира. Имаше моменти, в които контролирахме играта и други, в които се борихме. Това беше сблъсък, в който и двата отбора имаха шансове.

Тази вечер те дойдоха и се опитаха да заличат пасива от първия мач, докато ние не си позволявахме да се чувстваме комфортно, независимо от нашето предимство. Ние не се чувстваме спокойни, когато не притежаваме топката. Отношението и подкрепата към отбора от страна феновете е страхотно. Ние наистина се нуждаем от това".

Рубен Кусияс пък бе разочарован от отпадането на Манчестър Сити:

"Играхме с един нападател, но след почивката имахме три или четири чисти положения. Не може да се каже дали щеше да е същото, ако бяхме започнали с двама в атака. Обикновено играем с двама нападатели, но срещу отбор като Барселона трябва по-наситена халфова линия. Не мисля, че това би променило резултата.

Понякога реализираш положенията си, друг път - не. Опитахме всичко, но не се получи. Футболистите са хора, а не машини, и е нормално да имат спадове, след като играят толкова много мачове всеки сезон. Надяваме се контузията на Агуеро да не е сериозна. Става дума за мускулен проблем и решихме да не рискуваме".