Меси: Върнахме се в най-добрата си форма

Нападателят на Барселона Лионел Меси смята, че отборът се е върнал към най-добрите си игри при снощната победа на тима му с 2:1 над Манчестър Сити в осминафинален реванш от Шампионската лига.

Меси направи силен мач и откри резултата малко след началото на второто полувреме след като се възползва от грешка на Джолиън Лескът. "Бълхата" ще се запомни и с няколко извеждащи подавания, от които обаче съотборниците му не успяха да се възползват или биваха спирани от намеси на Джо Харт.

Въпреки че "каталунците" достигнаха четвъртфиналите на турнира, те търпят много критики напоследък заради посредствените си представяния в първенството. Това позволи на Реал Мадрид да се откъсне на 4 точки пред тях, след като в началото на първенството изоставаше драстично.

След мача с Ман Сити Меси заяви, че отборът му е заслужавал победата и че Барса се е представила на нивото, което феновете очакват от тях.

"Победихме много труден съперник", каза Лео пред Canal+.

"След две издънки в Примера, при които не играхме добре, днес хората гледаха тази Барса, която искат. Играхме силно и в двата мача и заслужено продължаваме напред."

"Те ни вкараха гол, но не мисля, че това изобщо застраши продължаването ни на четвъртфинал. Преди моя гол ние контролирахме мача и можехме да се разпишем на няколко пъти."

"Знаехме, че трябва да отбележим, за да се успокоим напълно, заради потенциала, който те имат."

Играчите на Тата Мартино спечелиха едва 5 от последните си 10 мача в Примера, но Меси смята, че титлата все още не е загубена.

В неделя Барса приема Осасуна и всеки резултат, различен от победа, ще е огромен провал за тима.