Ужас на Острова: Муамба колабира по време на Тотнъм - Болтън (видео)

Ужасяващ инцидент разтресе днес феновете на футбола в световен мащаб, след като полузащитникът на Болтън Фабрис Муамба колабира по време на гостуването на Тотнъм в мач от 1/4-финалите на ФА Къп.

Шокиращата случка стана факт четири минути преди края на първото полувреме, когато при резултат 1:1 Муамба се строполи на земята, без какъвто и да е контакт с футболист на "шпорите".

След като парамедиците третираха състоянието на Муамба в течение на няколко минути, реферът Хауърд Уеб взе решение да прекрати мача, а полузащитникът бе светкавично откаран в болница. Лекарите на "Уайт Харт Лейн" дадоха всичко от себе си, за да не допуснат най-лошото, като Муамба имаше нужда от изкуствено дишане и сърдечен масаж, за да оцелее.

На този етап няма допълнителна информация за състоянието на футболиста, като се съобщава, че мениджърът на "тротърс" Оуен Койл също е отпътувал за болницата. Муамба бе изнесен на носилка и с кислородна маска, като се смята, че играчът продължава да се бори за живота си.

Иначе Болтън поведе в 6-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар на Мартин Петров към близката греда Дарън Пратли продължи топката, която се отклони от Гарет Бейл и влезе в
мрежата на Тотнъм. Пет минути по-късно Кайл Уокър изравни с глава след центриране на Бейл.