Безпогрешен Милан дръпна със 7 точки пред Юве (видео)

Шампионът на Италия Милан постигна 18-а победа в Серия А за този сезон, след като тази вечер футболистите на Масимилиано Алегри победиха с 2:0 при визитата си на Парма в двубой от 28-ия кръг на първенството. Точни за Милан бяха Златан Ибрахимович от дузпа и Урби Емануелсон, като шведът увеличи головата си сметка в Серия А на 20 попадения.

С днешния си успех "росонерите" дръпнаха със 7 точки пред втория Ювентус във временното класиране на Калчото, но и с уговорката, че "старата госпожа" е с мач по-малко от своя голям съперник за Скудетото. Тази вечер Юве гостува на Фиорентина във Флоренция, като воденият от Тото Конте отбор ще гони задължителен успех на "Артемио Франки".

Старши-треньорът на Милан Масимилиано Алегри заложи на Златан Ибрахимович и Стефан Ел Шаарауи в предни позиции, докато Съли Мунтари, Масимо Амброзини, Урби Емануелсон и Антонио Ночерино действаха в средата. Голямата опасност за Милан пък се казваше Себастиян Джовинко, като "Атомната мравка" бе много активен в началните минути на сблъсъка.

Дългоочаквано завръщане в игра пък осъществи дефанзивният халф на гостите Дженаро Гатузо, който на практика пропусна целия сезон на своя тим, лекувайки проблем в областта на зрението.

Себастиян Джовинко често притесняваше отбраната на Милан в първите минути на мача, като бившият футболист на Ювентус можеше да открие резултата, пресичайки подаване на Абиати към негов съотборник. Малко след това шанс се откри и пред Хайме Валдес, но парагваецът стреля неточно в аут.

Постепенно Милан се окопити и се стигна до 17', когато бе отсъдена дузпа в полза на шампионите. Дзакардо игра с ръка след удар на Емануелсон, което и доведе до единадесетметров наказателен удар в полза на гостите. Зад топката застана Златан Ибрахимович, който бе точен и отбеляза своя 20-и гол в Серия А за сезона.

Малко след това шампионите направиха фрапантен пропуск пред вратата на "дуковете", а Урби Емануелсон накара феновете на Милан да се хванат за главите. Ибрахимович изпълни пряк-свободен удар пред вратата на Парма, като Миратне отрази удара му. Топката обаче се озова право в краката на Емануелсон, който от метър разстояние не уцели вратата, пращайки кълбото над гредата.

До края на полувремето Милан направи още един сериозен пропуск пред Миранте, след като Ибрахимович бе изведен очи в очи с противниковия страж, но шведът си поведе дълго топката, губейки контрол над нея. В 33' Ибра бе повален в наказателното поле на "дуковете", но сигнал за втора дузпа не последва. Домакините отговориха с греда малко преди почивката, след като в 41' Тиаго Силва за малко не насочи кълбото в собствената си мрежа. В даденото от съдията продължение греда бе ударена и от гостите, като в 47' Ел Шаарауи нямаше достатъчно късмет, за да отбележи.

Втората част започна по отличен за Милан начин, като футболисти на Макс Алегри съумяха да подсилят аванса си в резултата и с втори гол. Това се случи в 55', когато Урби Емануелсон се възползва от добър шанс и се реваншира за сериозния си пропуск преди почивката. Холандецът излезе очи в очи с Миранте, технично преодоля вратаря и чукна топката в мрежата, бележейки за 0:2. Малко след това Емануелсон бе близо и до трети гол в полза на Милан, но този път юношата на Аякс не показа достатъчно ефективност.

В последните минути на "Енио Тардини" домакините от Парма бяха близо до поне едно попадение на своята сметка, но първо Абиати осъществи отлично спасяване в 85', а в даденото от съдията продължение Флокари тресна гредата.