Байерн разнищи Херта с 6 попадения (видео)

Баварският колос Байерн Мюнхен запази дистанцията от 5 точки зад лидера и действащ шампион на Германия Борусия Дортмунд, след като тази вечер баварците постигнаха разгромен успех с 6:0 при визитата си на Херта в среща от 26-ия кръг на първенството.

Хеттрик за победителите отбеляза холандският национал Ариен Робен, като два от головете му бяха отбелязани след дузпи, а по един път се разписаха още Томас Мюлер, Марио Гомес и Тони Кроос. По този начин Байерн събра актив от 54 точки след 26 изиграни мача, но изостава зад Борусия Дортмунд, който разполага с 59 пункта на сметката си.

Възпитаниците на Юп Хайнкес си осигуриха аванс от 3 попадения след само 19 минути игра, като начало на голеадата бе дадено от Томас Мюлер в 9'. Немският национал откри за Байерн, а само три минути по-късно Робен удвои. Холандецът покачи на 0:3 в 19', след като бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Томас Мюлер.

През втората част последваха още три гола в мрежата на берлинчани, като в 50' резултатът набъбна на 0:4. В полза на Байерн бе отсъдена втора дузпа, като този път зад топката застана Марио Гомес, който отбеляза за 0:4.

Само минута по-късно последва и пети гол в мрежата на резервата Саша Бурхерт, като дойде ред и на Тони Кроос да се разпише. Бурхерт изби удар на Робен, но топката се озова право в Кроос, който от близка дистанция нямаше как да сбърка - 0:5.

Крайното 0:6 бе оформено в 67', когато хеттрикът си в двубоя материализира Ариен Робен. "Лалето" получи правото да изпълни трета дузпа в полза на гостите, като бе безпощаден, не давайки шансове на Бурхерт за реакция.