Уотфорд детронира шампиона на ФА Къп Арсенал с гол-шедьовър (ВИДЕО)

Отборът на Уотфорд победи Арсенал в среща от 1/4-финалите на турнира за ФА Къп с 2:1 като гост на "Емиратс".

Това бе първа загуба за "артилеристите" в тази надпревара от 16 мача, като в предходните два сезона те триумфираха с отличието.

През първата част домакините играха по-силно, но не стигнаха до попадение, а втората част стартира кошмарно за тях. След само пет минути игра Одион Игало откри резултата, а 13 минути по-късно Адлен Гуедиура за втори път накара Давид Оспина да вади топката от вратата си.

В заключителните минути на срещата резервата Дани Уелбек върна едно попадение, а в добавеното време направи два непростими пропуска очи в очи с Костел Пантилимон, които костваха отпадането на тима му.

Срещата ще се запомни освен с отпадането на шампиона, също и с прекрасното второ попадение, което "стършелите" реализираха. Гуедиура получи топката в десния ъгъл на наказателното поле и с външен фалц прати топката в горния десен ъгъл на противниковата врата.