Рома продължава битката за топ 3, Фиорентина изпусна Верона (ВИДЕО)

Отборът на Рома продължава с успешната си игра в Серия А след идването на Лучано Спелети и днес спечелиха гостуването си с Удинизе с 2:1, което ще им е от полза в битката за топ 3 и място в Шампионска лига наесен.

Фиорентина, който също има амбиции да участва в турнира на богатите, направи грешна стъпка днес и стигна до 1:1 с Верона, което ги отдалечи от мечтаното трето място.

Играчите на Лучано Спалети надиграха като гости Удинезе с 2:1, като това бе и осма поредна победа за вълците в Италия. Гостите вкараха по един гол във всяко полувреме, като Един Джеко откри резултата в 15', а в 75' Алесандро Флоренци удвои. Пет минути преди края Бруно Фернандес върна едно попадение, но това бе напълно недостатъчно за нещо повече от поражение.

С тази победа Рома събра актив от 59 точки и са с две по-малко от втория Наполи, който е и с мач по-малко. След успеха пък те запазиха дистанцията с Фиорентина от три точки.

"Виолетовите" посрещнаха Верона и поведоха с гол на Мауро Зарате в 40', но допуснаха изравняване след попадение на Ерос Писано 4' преди края на мча.

По този начин Фиорентина събра 54 точки и изпревари Интер заради по-добра голова разлика. Верона пък остава на дъното с 19 пункта.