9:0 над последния и ПСЖ вече е шампион на Франция!

Пари Сен Жермен очаквано спечели титлата на Франция за четвърти пореден път още в началото на март месец и затвърди по изумително категоричен начин доминацията си в Лига 1.

Столичани унищожиха с 9:0 последния в класирането Троа и осем кръга преди края на първенството си осигуриха аванс от 25 точки пред втория Монако. ПСЖ постигна най-убедителната си титла, откакто е под ръководството на катарския шейх и изпраща отлична седмица, след като за четвърти пореден път стигна 1/4-финалите в Шампионска лига, елиминирайки Челси.

Титлата във Франция можеше да бъде осигурена далеч по-рано, но заради сблъсъците с Челси Лоран Блан предпочиташе да експериментира със състава в шампионата и тимът му събра само 5 точки от последните 4 кръга.

Срещу последния Троа обаче звездите на ПСЖ нямаха никаква милост, а Златан Ибрахимович реализира цели четири попадения. Той се разписа в 49-ата, 52-ата, 55-ата и 89-ата минута, с което вече събра 27 гола от началото на сезона.

Шведският реализатор изравни Кристиано Роналдо на върха в класацията по отбелязани попадения в топ 6 първенствата на Европа, като изпревари с 1 Луис Суарес и Гонсало Игуаин. Също така Ибрахимович има осем кръга до края на първенството на Франция да подобри постижението си от 30 гола, постигнати при първия му сезон с екипа на ПСЖ.

Иначе Единсон Кавани откри резултата в 13-ата минута, Хавиер Пасторе покачи на 0:2 в 17-ата, а 120 секунди по-късно Адриен Рабио се разписа за 0:3. Младият французин отново получи титулярното място за сметка на Марко Верати и точно както срещу Челси по-рано през седмицата, се отблагодари на треньира си с гол.

Ибрахимович оформи хеттрика си между 46-ата и 55-ата минута, Соние добави автогол в 58-ата, а Единсон Кавани се разписа при добавка от дузпа в 75-ата (която сам пропусна първоначално), за да може Ибра да фиксира крайното 0:9 секунди преди края.

При резултат 0:7 Карабуе от състава на домакините бе изгонен директно за нарушение в наказателното поле на Троа, от което се получи дузпата, довела до осмия гол.

Troyes 0-9 Paris Saint-Germain LIGUE 1 13.03...by SportLive2