Уигън остава на последно място след равенство с Норич

снимка: canaries.co.uk

Уигън завърши наравно 1:1 при гостуването си на Норич и остана на последното 20-о място във Висшата английска лига.

В 10-ата минута Уесли Хулахан даде аванс в полза на "канарчетата" след асистенция на Саймън Джаксън. гостите стигнаха до равенство в 68-ата минута чрез Виктор Моузес, който се разписа с левия крак след пас на Шон Малоуни.

Въпреки равенството "латикс" остават на 20-а позиция с актив от 21 точки, докато Норич е на 12-о място с 36 точки. По-рано днес Манчестър Юнайтед победи с 2:0 у дома Уест Бромич и излезе начело във Висшата английска лига.

Шампионите се възползваха от загубата на досегашния лидер Манчестър Сити с 0:1 като гост на Суонси и заемат първата позиция в шампионата за първи път след 2 октомври 2011 година.