Рутинна победа за Барселона в Сантандер, с две попадения на Меси

снимка: fcbarcelona.com

Барселона постигна лесна победа с 0:2 като гост на Расинг Сантандер в двубой от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион.

В тренировъчно темпо каталунците се наложиха над борещия се да не изпадне отбор с два гола на феномена Лионел Меси, който отбеляза 30-тия си гол за Барса в първенството. Сантандер не успя да противопостави нищо в този двубой, като за цял мач не създаде нито едно чисто голово положение.

Благодарение на победата си шампионът се доближи отново на 10 точки от лидера Реал Мадрид. Каталунците имат актив от 60 точки и все още не са се отказали да преследват поредна титла.

При Расинг положението е доста лошо, след като отборът има едва 24 точки и е в зоната на изпадащите. Още по-лошото за отбора е, че Виляреал, който е пред Сантандер в класирането, има 3 точки повече, както и мач по-малко.

Мачът започна без изненади и Барселона установи териториален контрол. В началото единственото по-интересно положение бе пред вратата на Сантандер след пробив на Исаак Куенка. Младока центрира опасно, но Фернандес с леки колебания хвана топката преди до нея да стигне играч в червено-син екип.

В 16-ата минута Лионел Меси бе фаулиран в близост до наказателното поле. Аржентинецът изпълни прекия свободен удар, насочвайки топката в далечния на вратаря ъгъл, но Фернандес очакваше това и се намеси като изби в корнер.

В 23-ата минута дойде и най-опасното положение до момента. Барселона изпълни бързо свободен удар пред вратата на Сантадндер и топката попадна във Фабрегас, който подаде на Куенка. Каталунският талант пусна в наказателното към Иниеста, който излъга футболист на домакините и технично стреля в далечния ъгъл, но топката срещна горната греда.

В 29-ата минута Шави навърза четирима в бяло-зелен екип и пусна в наказателното поле към Фабрегас, който без да се колебае центрира успоредно на голлинията и Лионел Меси засече топката във вратата с 29-ия си гол за сезона - 0:1.

Нова страхотно разиграване в центъра на терена за Барса в 39-ата минута позволи на Фабрегас да се озове пред наказателното поле. Той пусна по крилото към Педро, който центрира и защитник на Сантандер бе близо до това да си отбележи автогол в опита си да изчисти топката.

През второто полувреме събитията на терена продължиха да се развиват пред наказателното на Расинг.

В 56-ата минута съдията реши да помогне на Барселона като отсъди дузпа в тяхна полза за спорно нарушение, извършено срещу Сеск Фабрегас. Лионел Меси превърна 11-метровия наказателен удар в гол, като това бе неговото попадение №30 за сезона в Примера дивисион.

Барса продължи да натиска и Куенка бе близо до това да отбележи след прекрасна комбинация с Шави, но младокът нацели близката греда и не успя да направи резултата класически.

В 80-ата минута Лионел Меси получи пас от дълбочина зад защитата на Расинг, напредна сам срещу вратаря, но Фернандес запази хладнокръвие и спаси, а защитник изчисти топката в корнер.

Пет минути по-късно Педро бе изведен сам срещу вратаря, но отново Фернандес спечели двубоя с нападател на Барселона.

До края на двубоя каталунците се опитаха да реализират трето попадение, но до такова не се стигна.