Шалке победи Хамбургер и се доближи до третото място

Шалке 04 надви Хамбургер с 3:1 като домакин на „Фелтинс Арена" и постигна победа след две поредни поражения във Бундеслигата.

Всички попадения в срещата паднаха през първото полувреме. За тима от Гелзенкирхен точни бяха Тийму Пуки, Кристоф Метцелдер и Клаас Ян Хунтелаар. За гостите едно попадение върна Гойко Качар.

Поражението бе второ поредно за Хамбургер, а футболистите на Торстен Финк са в серия от вече четири мача без победа.

Въпреки че първата опасност в срещата бе пред вратата на Тимо Хилдебранд, домакините откриха резултата още в 5-тата минута.

Японският футболист на „кралскосините" Ацуто Учида центрира в наказателното поле на гостите и Тийму Пуки с глава прати топката в левия ъгъл на вратата, защитавана от Ярослав Дробни.

Хамбургер отговори силен удар на Якопо Сала, който премина покрай десния страничен стълб на вратата на Шалке.

Пред Хайко Вестерман, Марсел Янсен, Иво Иличевич и Толгай Арслан се откриха положения, в които можеха да изравнят, но до гол отново стигнаха футболистите на Хууб Стевенс.

В 26-тата минута Кристоф Метцелдер с десния крак покачи на 2:0, възползвайки се от подаване на Хосе Хурадо.

Попадението активизира още повече гостите, но те така и не успяваха да намерят път до вратата, пазена от Тимо Хилдебранд.

Така се стигна до 32-та минута, когато Вестерман фаулира неприятно холандският голмайстор на Шалке Клаас Ян Хунтелаар, за което получи и жълт картон.

Зад топката застана потърпевшият, който преодоля Дробни и отбележи своя 20-ти гол през сезона.

Третото попадение в тяхната врата първоначално стъписа гостите от Хамбург, но те се отърсиха от него в последната минута на полувремето, когато успяха да върнат един гол.

Точен бе сърбинът Гойко Качар, който от десетина метра не остави шансове на Хилдебранд.

През втората част положенията пред двете врати бяха по-малко, като двата тима се активизираха след 70-тата минута.

Денис Дикмайер, Младен Петрич и Гьокхан Тьоре обаче пропуснаха за Хамбургер.

Хосе Хурадо, Джърмейн Джоунс и Раул пък можеха съвсем да откажат футболистите на Торстен Финк, но не успяха да накажат Ярослав Дробни.

В последната минута гостите имаха три поредни възможности да върнат още едно попадение, но удари на Петрич и Вестерман последователно бяха блокирани от защитниците в синьо, а накрая и изстрел на Качар с глава пропусна целта.

С успеха Шалке се доближи само на точка до третия в класирането на Бундеслигата Борусия Мьонхенгладбах, който направи нулево равенство с Фрайбург в събота.

Хамбургер от своя страна се смъкна на 14 позиция, след като Кьолн и Майнц 05 спечелиха своите срещи. Тимът от Хамбург има 27 точки и е на четири пункта от зоната на изпадащите.