Уест Хям победи Хъл Сити за едно полувреме (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Уест Хям постигна лесна победа над Хъл Сити в мач от 22-рия кръг на английската Висша лига с след голове на Анди Керъл в 49-тата, Амалфитано 69-тата и Даунинг в 72-рата минута.

Победата върна Уест Хям близо до зоната даваща право на участие в Шампионска лига. Те събраха актив от 36 точки и за сега са на седма позиция, на три точки от четвъртия Манчестър Юнайтед.

За Хъл Сити това бе нов провал в опита си да излезе от зоната на изпадащите и те остават 18-ти с актив от 19 пункта.

Домакините започнаха срещата с Адриан, Колинс, Томкинс, Кресуел, Дженкинсън, Даунинг, Нолан, Сонг, Нобъл, Керъл, Валенсия.

За гостите от Хъл Сити на терена излезнаха МакГрегър, Доусъ, Дейвис, Брус, Честър, Куин, Хъдълстоун, Алуко, Ел Мохамади, Мейуер, Ливърмор.

Първата част премина неусетно бързо след като и двата отбора правиха доста грешки при важните пасове и не успяваха да стигнат до голово положение. Първите 45 минути завършиха без точен удар при резултат 0:0

През вторите 45 „чуковете” се събудиха и за 22 минути решиха мача. Първо Анди Керъл даде преднина на отбора си в 49-тата минута след лошо изчистена топка от МакГрегър.

20 минути по-късно се разписа току що влезналия Морган Амалфитано след нова порция от грешки в наказателното поле на Хъл.

Само две минути бяха нужни на възпитаниците на Сам Алърдайс, за да откажат напълно съперника си от шансовете дори за равенство.  Стюарт Даунинг получи чудесен извеждащ пас от Алекс Сонг и излезнал сам срещу стража на гостите, английският халф не сбърка за 3:0.

До края на срещата домакините изпуснаха още няколко положения, като веднъж уцелиха и напречната греда в 81-вата минута.