ПСЖ се измъчи, но спечели (ВИДЕО)

Отборът на Пари Сен Жермен победи Евиан Танон с 4:2 в мач от 21-вия кръг на френската Лига 1. Тази победа изравни парижани с втория в класирането Олимпик (Марсилия), който обаче има мач  по-малко. Головете в мача отбелязаха Барбоса (14'), Луиз (30'), Верати (38'), Ван Дер Вийл (63' - автогол), Пасторе (74'), Кавани (89').

Загубата за Евиан Танон означаваше, че тимът остава в зоната на изпадащите с 20 точки, макар и на една позиция от „спасителния бряг”.

Лоран Блан започна двубоя със Сиригу на вратата, а пред него Максуел, Силва, Луиз, Ван Дер Вийл, Матюиди, Мота, Пасторе, Верати, Лукас, Ибрахимович.

Треньорът на гостите Паскал Дюпраз заложи на Льороа, Вас, Абдула, Сабали, Сорлин, Барбоса, Камбон, Техеда, Бенезет, Н’Сикулу, Томасон.

Двубоят започна с натиск на Евиан Танон и доста нарушения от страна на домакините.

В 7-та минута Даниел Вас изпусна добра възможнос да открие резултата за своя тим, но седем минути по-късно тъкмо това се случи. Адриен Томасон намери добре Седрик Барбоса на границата на наказателното поле. Халфът без да се замисля изпрати топката към долния ляв ъгъл на пазената от Сиригу врата, но стражът не успя да избие кълбото, което влетя в мрежата му.

Този ранен гол изненада играчите на Лоран Блан и те за малко да получат и втори гол, но отново Вас пропусна в 17-тата минута.

Постепенно парижание започнаха да показват какво могат и до края на полувремето обърнаха резултата в своя полза.

Първо Давид Луиз изравни с глава в 30-тата минута след добро центриране на Мота, а осем минути по-късно Верати даде преднина на тима си, възползвайки се от  неразбирателство в защитата на гостите.

Резултатът се запази до края на първата част и макар лошото начало ПСЖ се прибра на почивката като водещ в резултата.

Втората част започна с доста нарушения и грешки в средата на терена, което понижи високото качество на мача от първите 45 минути.

През 63-тата минута Грегори Ван Дер Вийл помогна на противниковия отбор да се върне в мача, след като си отбеляза автогол при центриране от фаул.

След като резултатът бе изравнен „червено-сините” тръгнаха в атака, търсейки нов гол, но последният пас ги проваляше в повечето случаи.

И резултатите не закъсняха. Първо Хавиер Пасторе изведе отново тима си напред в резулатата след като изстрелът му от центъра на наказателното поле влетя в горния ляв ъгъл на вратата на Льоро в 74-тата, а минута преди края на редовните 90 Единсон Кавани реши всичко в мача след като получи чудесен пас от Ибрахимович и от близко не сбърка – 4:2.