Аталанта излъга Милан (ВИДЕО)

Отборът на Аталанта победи Милан с минималното 1:0 в мач от 19-я кръг на италианската Серия А след гол на Херман Денис в 33-тата минута.

Успехът бе едва четвърти за гостите, но им помогна да се отдалечи на пет точки от зоната на изпадащите, като с актив от 20 точки заемат 14-тата позиция.

Милан, от своя страна, се срина за пореден път този сезон срещу отбор, който няма големи претенции. „Червено-черните”  запазиха осмата си позиция с актив от 26 пункта

Треньорът Филипо Индзаги заложи на схемата 4-3-3 като на вратата бе Лопес пред него Бонера,Мексес Рами и Абате в защита, в халофовата линия действаха Монтоливо, Де Йонг и Бонавентура, а атакуващото трио бе оформено от Менес, Ел Шаарауи и Черчи.

Гостите излезнаха с класическата 4-4-2 схема: на врата започна Спортиело, защитници пред него: Стендаро, Биава, Дел Гросо и Беналюн, в центъра на терена си помагаха Моралез, Чигарини, Кармона и Запакоста, а в атака бяха Пинила и Денис.

Двубоят започна с натиск на Милан, като Монтоливо и Ел Шараауи изпуснаха добри възможности.

В 33-тата минута обаче Аталанта излезе напред в резултата след като Максимилиано Моралез подаде добре към Герман Денис и нападателят с изстрел в средата на вратата матира Лопез за 1:0.

Домакините се опитаха да изравнят преди почивката, но Джакомо Бонавентура и Жереми Менез пропуснаха изгодни положения.

През втората част играчите на Филипо Индзаги излезнаха още по-мотивирани и търсеха гола, но играта им не вървеше. Пасовете им бяха пресичани, ударите към вратата парирани от играещият блестящо днес Спортиело.

След 60-тата минута играта доста се накъса от нарушения извършвани от двата отбора. Въпреки това Милан не спираше да се бори и да търси изравняването, но защитата на Аталанта бе групирана идеално и ударите отправяни от Мексес, Ел Шараауи и Менес не носиха опасност за гостите.

До края на мача „червено-черните” не успяха да измислят начин да отбележат гол и по този начин загубиха срещата.