Удинезе спря десет от Наполи

Наполи и Удинезе не се победиха в двубой от 34-ия кръг на Серия А на стадион "Фриули" в Удине.

Двата тима направиха равенство 1:1, след като си разделиха по едно полувреме. През първата част гостите бяха по-активният тим и след няколко пропуснати положения излязоха напред в резултата в 38-а минута след гол на Хосе Кайехон.

През втората част обаче домакините не се предадоха и успяха да изравнят чрез Бруно Фернандес още в 54-а минута. Нещо повече - тимът на Франческо Гуидолин беше по-добрият през втората част и пропусна да спечели и трите точки.

Така Наполи остава на трета позиция с актив от 68 точки - на 10 от четвъртия Фиорентина и макар да е с мач повече, трудно ще изпусне третото място. Удинезе пък събра 39 пункта и дели 13-а позиция с тима на Дженоа, като е на 11 точки от зоната на изпадащите.

Домакините излязоха на терена с ясната мисъл, че победата ще им гарантира сигурност за оцеляването в Серия А и за следващия сезон. Наполи пък дойде на "Фриули" със самочувствие след успеха с 4:2 срещу Лацио миналия уикенд.

В началните минути на двубоя нямаше кой знае какви положения за гол, а тимът, който владееше инициативата бе този на гостите от Неапол. Първата сериозна опасност дойде в 12-а минута, когато Лоренцо Инзине стреля с десния крак от дистанция, но Симоне Скуфе отрази в корнер.

Малко по-късно и домакините имаха своя шанс за гол след асистенция на Лиус Мируел към Бруно Фернандес, но този път Пепе Рейна се прояви, за да избие далечни шут на противника.

В 17-а минута и Валон Бехрами пропусна за гостите от Неапол, а в 24-а два последователни шанса се откриха пред Марек Хамшик. Първо той получи топката от Гьокхан Инлер пред наказателното поле и би в аут, а малко след това засече центриране на Фаузи Гулам с глава, но Скуфе спаси.

4080907

До края на полувремето и пред двата тима се откриха няколко положения. Хамшик отново пропусна за Наполи, а фриуланите имаха шанс за гол чрез Фернандес и Баду, за да дойде 38-а минута, когато гол май-после падна.

Дуван Запата свали една топка за Хосе Кайехон в центъра на наказателното поле и той с десния крак разстреля Скуфе за 1:0.

В началото на второто полувреме домакините опитаха да се върнат в двубоя. Първото положение бе за тима на Наполи, когато в 52-а минута удар на Лоренцо Инзине мина на сантиметри от гредата. Само две минути по-късно обаче играчите на Франческо Гуидолин успяха да стигнат до целта си.  Джампиеро Пинци пусна извеждащо подаване към Бруно Фернандес и с диагонален шут от около 12 метра той матира Пепе Рейна за 1:1.

В минутите след гола Удинезе бе по-добрият тим, а Габриел Силва и Луис Муриел пропуснаха да изведат отбора напред в резултата.

Наполи така и не успяваше да реагира и да се организира в предни позиции, за да застраши с нещо съществено Скуфе през втората част. Едва в 80-а минута Инзине опита да оплзотвори пас на Хамшик, но стреля над вратата.