Байерн (Мюнхен) отново се върна на пътя на победата

Байерн (Мюнхен) се върна на пътя на победата след успех с 2:0 като гост над Айнтрахт (Брауншвайг).

Баварците не бяха печелили в последните си три мача в Бундеслигата, след като направиха равенство с Хофенхайм и загубиха от Борусия (Дортмунд) и Аугсбург, но днес успяха да се наложат над последния в класирането.

Победата обаче не дойде лесно, като до 76-а минута резултата бе равен. Тогава обаче тимът на Хосеп Гуардиола най-после материализира превъзходството си и с голове на Пизаро в 75-а минута и Манджукич в 87-а се поздрави с 26-а победа в шампионата.

Така Байерн (Мюнхен), който вече одавна е шампион събра 81 точки на върха в класирането. Айнтрахт остава последен с 25 пункта, като е на две точки от 16-о място, даващо право на участие в бараж и на три от спасителното 15-о.

Наставникът на Байерн Хосеп Гуардиола направи четири промени в сравнение със състава, който през седмицата удари с 5:1 Кайзерслаутерн за Купата на Германия и Давид АЛаба, Тони Кроос, Марио Манджукич и Томас Мюлер останаха извън състава. Първите двама дори не попаднаха в групата, а Мюлер и Манджукич седнаха на резервната скамейка.

През целия двубой баварците бяха по-класният тим, но играеха леко разконцентрирано и направиха доста пропуски. Най-сериозните от тях бяха дели на Бастиан Швайнщайгер, Марио Гьотце и Франх Рибери.

За гостите точки срещу шампиона щяха да са много ценни в битката за оцеляване и те действаха с повече мисъл за защитата си.

Едва в 76-а минута играчите на Байерн успяха да я преодолеят. Тогава Марио Гьотце намери Клаудио Писаро, който със силен удар прати неспасяемо топката под гредата на вратаря на тима от Брауншвайг за 1:0.

До края на мача натискът на гостите продължи и три минути преди последния съдийски сигнал влезлият като резерва Марио Манджукич вкара за 2:0 своя 18-ти гол за сезона.