Кошмарни няколко минути потопиха Парма срещу Интер

Интер направи решаваща крачка към Европа, след като стигна до много ценен успех на "Еньо Тардини" с 0:2 като гост на Парма в мач от 34-ия кръг на Серия А.

Решаващите минути в срещата бяха в края на първото и началото на второто полувреме. Първо, Касано изпусна дузпа, а в началото на втората част Пелета си изкара червен картон, а при последвалото центриране Роландо вкара за 1:0 в 47'.

Фреди Гуарин в 88' с мощен удар при контраатака реши всичко в срещата и прати Интер еднолично на 5-о място.

В момента "нерадзурите" са с 56 точки - толкова, колкото има и 4-ия Фиорентина. Парма пък изпусна златен шанс, тъй като има по-лека програма до края. В момента "дуковете" са с 51 точки на 6-а позиция, която също дава право на участие в Европа, предвид финала за Купата между Фиорентина и Наполи.

Двубоят почна с атаки и към двете врати, като Миранте трябваше да излиза в началните минути, за да парира удар с глава на Икарди. На другата врата Ханданович блесна с две прекрасни спасявания срещу Касано.

Икарди и Паласио се отчетоха с пропуски пред вратата на Миранте в средата на полувремето, докато вратарят се намеси отлично при изстрел на Камбиасо.

В края на полувремето домакините можеха да поведат с 1:0, след като Самуел спъна Пароло в наказателното поле – дузпа за Парма. Ханданович обаче успя да докосне топката при удара на Касано, а при добавката Пароло прати топката в аут.

Втората част почна кошмарно за домакините, след като Пелета си изкара червен картон само за 40 секунди, получавайки два жълти – кошмар за Парма. След центрирането на Ернанеш от пряк свободен удар Роландо с летящ плонж откри резултата – 0:1 за „нерадзурите”.

До края на двубоя възпитаниците на Валтер Мацари успяха да удържат крехкия си аванс и се поздравиха с победата, като дори увеличиха аванса си. Гуарин открадна топката от Лукарели и напредна в половината на Парма. Той реши да стреля и с марков гол подпечата крайното 2:0.