Удинезе надви Катания, Наполи стигна само до равен срещу Сиена

Удинезе се върна на пътя на победата в Серия А, след като спечели домакинството си на Катания с 2:1. В друг следобеден мач Наполи взе само точка от гостуването си на Сиена и по този начин компрометира шансовете си да се бори за място в топ 5.

Палермо и Сиена направиха зрелищен сблъсък на „Стадио Ренцо Барбера", завършил с успех 5:3 за домакините, които направиха обрат от 0:1 до 3:1 още през първото полувреме.

Лече и Киево си вкараха по два гола, а Каляри и Фиорентина направиха нулево равенство на остров Сардиния.

Фриуланите продължават да се намират на 3-то място с 38 точки и изостава с 3 от лидера Ювентус. Наполи вече има 29 пункта и остава седми, а Сиена и Лече са съответно 17-ти и 19-ти с 19 и 13 точки. Палермо и Дженоа имат еднакъв актив - 24, като заемат 8-ма и 10-та позиция.

Класическа контраатака в 20-ата минута донесе първия гол за Удинезе срещу Катания, след като гостите изпълниха корнер. Фриуланите изненадаха опонентите си и ги хванаха неподготвени в защита, като Маурисио Исла направи мощен рейд още от собствената си половина, след което подаде на Пабло Армеро.

Той пък нахлу в наказателното поле и ударът му заблуди вратаря на гостите Кампаньоло, защото топката се отклони в тялото на бранителя Мариано Иско - 1:0.

В 53-ата минута Антонио Ди Натале се озова на правилното място, за да получи подаване от Армеро и с прекрасно воле прати топката под горната греда, с което удвои аванса на домакините. Почетният гол за Катания бе реализиран чак в 95-ата минута от дузпа и бе дело на Лоди.

Горан Пандев затвърди статута си на ключова фигура в състава на Валтер Мадзари, след като негов гол донесе точката на Наполи при визитата на Сиена, а Единсон Кавани изпусна дузпа по-рано в срещата.

Домакините поведоха в 67-ата минута чрез Калайо, а в 79-ата гостите от Неапол получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Лавеци. Кавани обаче не можа да преодолее втория вратар на Сиена Пеголо, който хвана удара в центъра на рамката.

Все пак, Пандев се разписа 4 минути преди края с красив удар с глава, а в добавеното време неаполитанците можеха да направят пълен обрат, но пропуск направи именно македонския нападател.