Милан наниза 3 гола на опашкаря Новара

Милан спечели с безкомпромисното 3:0 гостуването си Новара на стадио „Силвио Пиола" и отново се доближи на точка от лидера Ювентус. За първи път през сезона гостуващ отбор на новака в Серия А реализира цели три попадения, тъй като тревата на терена е изкуствена и създаде проблеми на много от грандовете в Италия.

Златан Ибрахимович откри резултата в 57-ата минута, а в 89-ата реализира второто си попадение, а междувременно Робиньо вкара за 0:2. Така „росонерите" вече имат 40 точки и изостават само с 1 от водача в Калчото Ювентус.

Новара пък се бетонира на последното място в класирането с актив от едва 12 пункта и 19 кръга преди края остава на 7 точки от спасителната 17-та позиция, окупирана до момента от Сиена.

През първото полувреме „росонерите" доминираха тотално на терена, но сериозни пропуски направиха Тиаго Силва и Филип Мексес, чиито изстрели бяха изчистени от голлинията. В стремежа си да опазят Златан Ибрахимович в наказателното поле, бранителите на Новара оставяха възможност на дефанзивните играчи на шампионите да се озоват на стрелкова позиция.

Самият Ибрахимович опитваше постоянно да отбележи, но ударите му бяха от респектиращи дистанции и вратарят на домакините Самир Уйкани успяваше да ги отразява, макар и с големи усилия.

Едно от най-чистите ситуации пред „росонерите" бе създадена след шут от пряк свободен удар на Златан, който бе изчистен в корнер от стража на домакините. След изпълнението му Силва стреля с глава отблизо, но кълбото бе изчистено от голлинията и до попадение не се стигна.

В края на първото полувреме и Мексес получи шанс да стреля, но по диагонала не можа да прати топката в мрежата, защото бранител на Новара се намеси решително пред вратата.

След почивката в крайна сметка превъзходството на играчите на Алегри доведе до така желаното откриване на резултата - в 57-ата минута Масимо Амброзини асистира на Ибрахимович и той с прецизен изстрел прати топката в мрежата - 0:1.

Домакините от Новара разчитаха най-вече на ентусиазъм в стремежа си да върнат попадението, но пролича, че им липсва достатъчно класа. Вместо това, „росонерите" се отбраняваха много организирано и не позволяваха да бъде внасяно напрежение в собственото им наказателно поле.

В 82-ата минута много красива комбинация в атака на Милан доведе до заслужен втори гол, който подпечата победата на шампионите. Антонио Ночерино демонстрира добър контрол в пеналтерията на Новара и обръщайки се, върна топката към точката за дузпа, където Стефан Ел Шараауи я продължи към далечната греда. Почти от голлинията връхлитащият Робиньо засече кълбото и направи резултата 0:2.

В заключителните мигове на редовното време Ибрахимович се оказа непокрит в наказателното поле на домакините и се възполва от грешка на вратаря, за да вкара топката технично с пета за 0:3.