Борусия Дортмунд отупа Хамбургер като гост

Шампионът на Германия Борусия Дортмунд разгроми с 1:5 като гост отбора на Хамбургер и по този начин направи борбата за титлата още по-оспорвана. Съдия на мача бе Волфганг Щарк, който записа своя мач №250 като рефер в Бундеслигата.

Още в началото на мача Борусия взе инициативата и в 16-ата минута падна и първият гол в мача. Гроскройц отне топката от футболист на домакините, подаде към Кагава, който напредна в наказателното поле, върна към немския национал и от 11 метра той Гроскройц откри резултата в полза на гостите.

Футболистите на Борусия продължиха да натискат. В 37-ата минута Кагава пусна удобна топка към Якуб Блажиковски, който  намери нападателя Левандовски в наказателното на домакините и от около десетина метра полякът удвои резултата.

В 58-ата минута ролите между двамата сънародници се размениха. Левандовски подаде на Блажиковски в наказателното поле, който с точен удар в долния ляв ъгъл на вратата направи резултата класически. В 76-ата минута отново той се разписа, този път от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мориц Лайтнер.

В 83-ата Левандовски също реализира своя втори гол в срещата след хубава асистенция на Гроскройц. Две минути по-късно Пауло Гереро вкара почетното попадение за Хамбургер, фиксирайки крайното 1-5.

С тази победа Борусия се изравни на върха в класирането с отборите на Байерн и Шалке. Трите отбора имат по 37 точки след 18 изиграни мача. С точка по-малко е сензацията Борусия Мюнхенгладбах. Хамбургер се намира на 14-о място с едва 19 точки.