Убиецът на гиганти Уест Хям не пожали и Сити (ВИДЕО

След 572 минути без допуснат гол в английското първенство Манчестър Сити не само инкасира попадение, но и записа загуба с 1:2 като домакин на Уест Хям, който се утвърждава като убиеца на гиганти при визитите си на колосите във Висшата лига.

„Гражданите“ бяха убедителни лидери с пълен актив от точки след пет кръга и без допуснат гол, но през седмицата отстъпиха разочароващо на Ювентус с 1:2 в Шампионска лига, а сега се изложиха още повече с поражението на „Етихад Стейдиъм“ от „чуковете“.

Бившият футболист на Челси Виктор Моузес откри резултата още в шестата минута за ужас на феновете на „гражданите“, а Диафра Сако в 31-ата увеличи преднината на аутсайдера в сблъсъка. Водещият голмайстор на Уест Хям Дмитрий Пайе (с три попадения) асистира за гола на Моузес.

Многомилионното (55) попълнение на Манчестър Сити Кевин де Бройне вкара първия си гол с екипа на „гражданите“, но голът му в самия край на първата част не можа да вдъхнови обрат след почивката.

Така след шест кръга Ман Сити остава начело с 15 точки, а Уест Хям вече е на второ място в класирането с 12 пункта, колкото има и Лестър. Манчестър Юнайтед утре може да се изкачи на подгласническото място, защото е с 10 точки от 5 мача.

Уест Хям е едва четвтъртият отбор в историята на Висшата лига, който в рамките на един сезон побеждава Арсенал, Ливърпул и Манчестър Сити като гост – другите са Евертън (през 1995), Манчестър Юнайтед (2005) и Челси (2006). Уест Хям не бе побеждавал Сити като гост от 2002/03.