Кавани спаси ПСЖ от нелепа загуба (ВИДЕО)

С гол на Единсон Кавани в самия край на мача френският шампион Пари Сен Жермен стигна до равенство 1:1 като гост на Реймс в среща от шестия кръг на първенството в Лига 1. Срещата вървеше без попадения до 83-ата минута, когато домакините поведоха чрез Сибатчу, но Кавани след асистенция на Пасторе 120 секунди по-късно възстанови равенството и опази ПСЖ от първо поражение във Франция.

След този двубой хегемоните в последните четири години все още са на първо място с 14 точки, а Реймс е трети с 11, след като затвърди силния си старт със солидно представяне срещу столичаните.

ПСЖ и миналия сезон не успяха да надвият Реймс като гост, завършвайки 2:2 в първия кръг, а този път се стараеха още от самото начало да наложат превъзходството си без новото попълнение Анхел ди Мария в стартовия състав.

Златан Ибрахимович, Езикиел Лавеци, Хавиер Пасторе и Лукас Моура се отличиха с поне по един пропуск, за да се окаже, че в последните минути на срещата ПСЖ дори може да загуби двубоя.

Следващият мач на Пари Сен Жермен не е далеч – във вторник те приемат Гингам и ще се надяват на далеч по-слаба съпротива, докато Реймс ще се опита да продължи отличното начало на сезона с двубой срещу новака Анжер.