Милан подчини Палермо в голово шоу на „Меаца“ (ВИДЕО)

Милан се излекува от разочарованието след загубеното дерби на „Малката Мадона“ срещу Интер и се пребори с Палермо, за да постигне домакински успех с 3:2 в среща от четвъртия кръг на италианската Серия А.

„Росонерите“ не се предтавиха слабо в дербито срещу градския съперник, но и не успяха да избегнат поражението, което повиши напрежението върху тях преди сблъсъка с Палермо, за който Ивайло Чочев игра 90 минути.

Карлос Бака се възползва от великолепен пас с пета в наказателното поле от Джакомо Бонавентура, за да открие резултата с пронизващ изстрел и да изведе Милан сравнително рано напред – 1:0.

Хиемарк обаче възстанови равенството само 11 минути по-късно, след като домакините не се защитиха адекватно при центриране от корнер и шведът с глава от малкото наказателно поле се разписа за 1:1.

Бонатентура с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар отново даде аванс на Милан в 40-ата минута, но в 74-ата защитата на „росонерите“ бе матирана с отлично подаване на резервата Алберто Джилардино към Хиемарк, който от чиста позиция сам срещу вратаря нямаше как да сгреши – 2:2.

Крайното 3:2 бе оформено отново от Бака, който засече с глава по прекрасен начин центриране от дясното крило на Юрай Куцка само секунди по-късно и узакони трудно изкования успех на Милан.

„Росонерите“ не се предадоха и заслужиха увеличаване на актива си, който вече е е 6 точки след 4 мача, докато Палермо остава със 7 пункта, след като започна отлично сезона с две победи, но не можа да надвие новака Карпи на свой терен.

Милан вече има 33 победи в 55 мача от Серия А срещу Палермо.