"Уайт Харт Лейн" прати Арсенал отново сред фаворитите

Арсенал се върна на пътя на победата, след като на "Уайт Харт Лейн" "артилеристите" се добраха до успех с 1:0 над Тотнъм в мач от 30-ия кръг на първенството.

Единственото попадение падна малко след изтичането на първата минута на двубоя, като с превъзходен удар Томаш Росицки донесе успеха на своите.

Срещата се проведе в отлично темпо, но гостите овладяха центъра на терена, с което не позволиха на Тотнъм да създаде чисти голови положения и да се надява на успеха.

Арсенал вече е само на 4 точки зад Челси, като отборът е с 62 точки - колкото има и Ливърпул след успеха над Манчестър Юнайтед. И двата отбора са с мач по-малко от лидера.

Още във 2' на срещата падна голът, който донесе успеха на Арсенал. Гостите организираха бърза атака и топката беше насочена към Росицки, който с превъзходен удар от 20 метра прати топката в горния десен ъгъл на вратата - 0:1 за гостите.

"Шпорите" не успяха да реагират адекватно на предизвикателството и позволиха нов шанс за Арсенал - Окслейд Чембърлейн проби през Бенталеб в средата и напредна в половината на съперника. Той се опита да прехвърли Лорис, но ударът му беше неточен.

Първата ситуация за домакините дойде 20 минути след началото на двубоя, като Таусенд направи чудесен пробив отдясно, но Адебайор не успя да засече подаването в наказателното поле.

Това обаче беше единствената реална опасност за Счесни, а гостите изпуснаха да отбележат поне още едно попадение, като Окс и Росицки бяха неточни пред противниковата врата - 0:1 до почивката.

Вторите 45 минути преминаха под натиска на Тотнъм, като още в първите три минути Счесни се отчете с две спасявания срещу Адебайор и Шадли. Отново Шадли можеше да вкара в 52', но не успя да засече подаване от крилото на Таусенд.

Най-доброто положение за второто полувреме се откри пред Адебайор, който при центриране от корнер изпревари Косчелни и стреля с глава, но неточно. В 77' Арсенал беше ощетен от Майк Дийн, след като Вертонген събори Косчелни в наказателното поле, но сигнал не последва.

Малко по-късно отново Косчелни беше в центъра на събитията, след като свали топката за Мертезакер, но защитникът беше париран от Лорис. До края на мача Тотнъм така и не успя да стигне поне до точката в двубоя.