Барса загря със 7:0 за Ел Класико

Барселона загря подобаващо за предстоящото Ел Класико с Реал Мадрид след седмица, като днес каталунците разгромиха със 7:0 гостуващия Осасуна в среща от 28-ия кръг на Ла Лига. Така "лос кулес" си отмъстиха на памплонци за равенството, което записаха на "Ел Садар" през първия дял на шампионата.

Лионел Меси реализира хеттрик във вратата на Андрес Фернандес, а по един гол за домакините добавиха Алексис Санчес, Андрес Иниеста, Кристиян Тейо и Педро.

Така Барса събра актив от 66 точки, но оставайки на трета позиция във временното класиране. Лидер със 70 пункта е Реал Мадрид, докато вторият Атлетико има 67.

Тата Мартино остави Неймар и Сеск Фабрегас на резервната скамейка, като Педро и Алексис Санчес започнаха в предни позиции до Лионел Меси. Серхио Бускетс, Шави и Андрес Иниеста действаха в средната линия, а Хавиер Масчерано и Марк Бартра оформиха двойка в центъра на защитата.

Хави Грасия разчиташе на Ориол Риера като централен нападател, а Роберто Торес действаше в близост до острието. Арментерос и Кехудо започнаха на двата фланга.

Още в 9' памплонци отбелязаха във вратата на Барселона, но попадението на Ориол Риера бе отменено поради засада. Малко по-късно отбелязаха и каталунците, като този път голът бе признат. Алексис Санчес центрира успоредно на голлинията, а Лионел Меси с левия крак чукна топката зад Андрес Фернандес – 1:0.

Само четири минути по-късно резултатът на „Камп Ноу“ вече бе удвоен. Жорди Алба разигра на двойно подаване с Иниеста и центрира, а Алексис бе на точното място, за да отбележи – 2:0. Малко преди това чилиецът пропусна от чиста позиция, но в последствие „деветката“ се реваншира.

Домакините очаквано продължиха да доминират, като третият гол в двубоя не закъсня. В 34' Андрес Иниеста стреля силно от дистанция с левия крак, като „осмицата“ не остави шансове на Фернандес – 3:0.

И през втората част Барселона продължи да се забавлява на терена, докато памплонци трудно успяваха дори да се доберат до топката.

В 49' удар на Педро мина в близост до гредата, а в 53' Осасуна пропиля чиста възможност чрез Риера. Четвъртият гол в срещата падна в 62', когато Лео Меси отбеляза второто си попадение в мача. Аржентинецът разигра на едно-две с Андрес Иниеста, преди да отбележи с левия крак от близка дистанция – 4:0.

Двадесет минути преди края Лионел Меси изненада „Камп Ноу“ с твърде нетипичен за него за пропуск. Педро намери аржентинеца на чиста позиция в наказателното поле, но от няколко метра Бълхата изпрати топката над напречната греда на вратата.

Последните петнадесет минути на двубоя предложиха истинско голово шоу на трибуните. В 78' резервата Кристиян Тейо реализира красиво с изящен удар от дистанция, а в 88' Лео Меси оформи хеттрика си след добра игра на Дани Алвеш.

Крайното 7:0 бе оформено две минути по-късно, когато един от най-добрите на терена Педро Родригес бе награден с попадение за активната си игра.