Твенте с Ники Михайлов изскочи на върха в Холандия

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национал Николай Михайлов имаше поводи за усмивки със своя Твенте, който спечели категорично с 3:0 срещата си от 8-ия кръг на Ередивизи срещ АЗ Алкмаар.

Така тимът от Еншеде заличи част от негативните емоции, натрупани след тежкото гостуване в Швеция на Хелзингборг, което завърши 2:2.

Твенте вече е лидер в холандското първенство с актив от 21 точки, тъй като има 7 успеха и само едно поражение. Втори в таблицата е ПСВ Айндховен, който се наложи над НАК Бреда с 4:0, а иначе има 18 пункта.

Трети в подреждането е Витес също с 18 точки, следван от Аякс с 16 и Фейенорд с 15.

Шадли откри резултата в полза на Твенте в 20-ата минута след асистенция на Браафхайд, а през второто полувреме гостите от Алкмаар останаха с 9 души. Червени картони получиха Махер в 51-ата минута и Алтидор само 60 секунди по-късно.

Тадич покачи на 2:0 от дузпа в 60-ата минута, а бившият играч на Интер Люк Кастайньос в 62-ата оформи класическото измерение на резултата.