Прекрасен гол на Клевърли беляза класически успех на Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед се реваншира на феновете си за загубата през миналия уикенд от Тотнъм на „Олд Трафорд" с 2:3, след като в мач от 7-ия кръг разби с 0:3 Нюкасъл на „Спортс Директ Арина".

"Червените дяволи" започнаха вихрено срещата, като се отчетоха с много пропуски. Все пак в 9-ата и 17-ата минути паднаха два гола от корнер - първо с глава отбеляза Джони Евънс, а след него и Патрис Евра преодоля съпротивата на защитниците. В 70-ата минута пък Клевърли с фамозен гол направи резултата 0:3.

Благодарение на победата си възпитаниците на Сър Алекс Фъргюсън се изкачиха до втората позиция и имат актив от 15 точки след 7 изиграни срещи. Те изостават на 4 точки от лидера Челси. Нюкасъл се срина до 10-ото място с 9 точки.

Манчестър Юнайтед започна вихрено срещата и в първите минути Уелбек и Ван Перси се отчетоха с пропуски. Все пак в 9-ата минута. Ван Перси центрира от корнер, а Джони Еванс се придвижи чудесно и успя да надскочи Уилямсън, отбелязвайки за 0:1 с глава.

"Червените дяволи" продължиха да атакуват масирано, но отново Уелбек пропусна страхотно положение, а Рууни и Ван Перси бяха неточни в своите опити. В 17-ата минута обаче падна вторият гол за гостите, след като отново след корнер Евра се промуши между играчите на Нюкасъл и отново с глава отбеляза за 0:2.

Феновете на „Спортс Директ Арина" не можеха да повярват на случващото се, но все пак аплодирха първия опит на Нюкасъл в нападение - удар на Гутиерес, който обаче мина на 2-3 метра от целта.

В 23-ата минута дойде и първата реална опасност за защитата на Манчестър Юнайтед, след като Кабай намери в наказателното поле Демба Ба, но ударът на сенегалеца мина над вратата.

"Червените дяволи" продължиха да владеят повече топката и често стигаха до положения пред вратаря Харпър, но Рууни и компания бяха изключително неточни в ударите си. В края на полувремето пък съдията напомни за себе си, след като Сисе беше задържан в наказателното поле на гостите от Патрис Евра, но Хауърд Уеб не отсъди дузпа.

Втората част започна чудесно за Нюкасъл, след като Бен Арфа центрира в наказателното поле, където Де Хеа увисна, но ударът на Демба Ба срещна горната греда. Там беше Сисе, който стреля отблизо с глава, но Де Хеа успя да се намеси. Повторенията обаче показаха, че топката е минала голлинията на гостуващия тим - незачетен гол за „свраките".

Ба се отчете с нов пропуск 3 минути по-късно, а след това последваха два пропуска на „червените дяволи". Уелбек подаде чудесно към Клевърли, чийто удар обаче мина над вратата. В 59-ата минута пък Рууни беше близо до гол, но Харпър се намеси чудесно при удара на национала по земя.

В 70-ата минута съпротивата на домакините беше окончателно пречупена с фантастичен гол. Уейн Рууни проби по дясното крило, но върна назад към Клевърли. Халфът си нагласи топката и опита центриране в наказателното. То обаче се превърна в смъртоносен удар, който прехвърли вратаря и влетя в горния ляв ъгъл на Харпър - великолепен гол и класика на „Спортс Директ Арина".

До края двубоят просто се доиграваше и по-интересни ситуации пред двете врати нямаше и срещта приключи при резултат 0:3.