Борусия Дортмунд с поредна грешна стъпка в Бундеслигата

След като заслужи уважението и събра погледите на футболна Европа в Шампионската лига, играейки доблестно срещу английския шампион Манчестър Сити, Борусия Дортмунд отново не спечели в поредния кръг от Бундеслигата.

Германският първенец от последните два сезона допусна късно изравняване при гостуването си на участника в Лига Европа Хановер и срещата завърши 1:1 на „АWD Арина". В късния двубой от неделната програма на 7-ия кръг шампионите отново разочароваха привържениците си с печелене само на 1 точка.

Така „жълто-черните" се отдалечиха на цели 9 пункта от лидера Байерн Мюнхен, като имат в актива си само 12 и заемат 4-та позиция във временното класиране. Хановер вече е с 11 точки и е на пето място, което дели с Байер Леверкузен.

„Аспирините" по същото време направиха бойко реми като гости на Щутгарт - 2:2.

Вероятно най-големият проблем на Юрген Клоп след края на мача обаче не бе увеличаващото се изоставане от лидера, а контузията на Якуб Блашчиковски - Куба. Полският национал трябваше да бъде заменен принудително от Кевин Гроскройц.

През първото полувреме играта се развиваше на високо темпо, а гостите успяха да създадат няколко бързи атаки, след една от които поведоха. Лукаш Пишчек майсторски избегна капана на засадата и получи отлично извеждащо подаване отдясно, след което овладя и предостави на тепсия кълбото за Роберт Левандовски. Полският национал на празна врата този път нямаше как да сбърка - 0:1.

Въпреки че имаше далеч повече владение на топката и след почивката, Борусия не можа да увеличи преднината си. В 86-ата минута пък бившият нападател на Манчестър Юнайтед Маме Диуф се разписа и донесе точката на домакините, оформяйки крайното 1:1.