Турция и Румъния оставиха битката за последните 90 минути

снимка: euro2008.uefa.com

Турция и Румъния ще решат кой отива на баража след края на квалификациите във вторник, след като и двете балкански държави постигнаха победи в днешните си мачове.

Северната ни съседка стигна до очаквано и много лесно 4:0 над Андора, като по този начин запази 3-ата си позиция и ще оспорва втората, на която в момента стои Турция.

През първото полувреме в Андора румънците трудно намираха път към вратата, въпреки че бяха абсолютни господари на терена. "Мъката" им приключи в 42', когато Кесеру реализира за 1:0.

През втората част паднаха още 3 гола, като Станку покачи 10 минути, след подновяването на играта, а след него Торхе и Лазар успяха да се разпишат, първият от дузпа, за успеха с 4:0.

В същото време Турция вкара "само" 2 гола на Естония, но те се оказаха напълно достатъчни. Атакуващото дуо Булут - Йълмаз се развихри, като първият вкара още в 23', а вторият в началото на втората част.

Така Турция в момента е на 2-о място заради по-добрата си голова разлика, а Румъния е на 3-о място, като двата отбора са с по 16 точки. В последния кръг обаче Турция приема Холандия, докато Румъния има далеч по-лесна задача срещу Естония.

Унгария е с 4 точки по-малко, но днес понесе ужасяваща загуба с 8:1 от Холандия. Все пак отборът има някакъв шанс за бараж, но трябва да чака две загуби - и на Турция, и на Румъния.