Дания изигра много силен двубой срещу Италия, но след невнимателна игра в края допусна изравняване от съперника и двата тима завършиха при резултат 2:2 в мач от предпоследния кръг на група "B".

По-рано днес в мач от същата група България загуби от Армения с 2:1, като в момента момчетата на Пенев имат същия брой точки като Дания - , като и двата отбора са с минимални шансове за класиране на Мондиал 2014.

Освалдо бе точен в 28-ата минута, за да даде аванс на своите, но Бендтнер с голове в 45-ата и 79-ата минути обърна мача в полза на своите. Акуилани в добавеното време обаче попари надеждите на "червения динамит", който изигра много силен двубой.

Италия отдавна си беше подпечатала участието на Мондиал 2014, но продължават да са непобедени в квалификациите под ръководството на Чезаре Прандели.

Мачът бе специален за вратаря на „адзурите" Джанлуиджи Буфон, който изигра рекордния си двубой номер 137 и по този начин надмина предишния лидер в класацията за най-много срещи в историята на националния отбор - Фабио Канаваро.

35-годишният страж дебютира с националната фланелка в бараж с Русия през 1997-ма година за класиране на Мондиал 98 във Франция. В този мач той получава попадение във вратата си - автогол именно на Канаваро.

Селекционерът на Италия Чезаре Прандели експериментира със състава си, залагайки на рядко попадащите сред титулярите Федерико Балдзарети, Андреа Ранокиа, Лоренцо де Силвестри, Тиаго Мота, Алесандро Диаманти и Пабло Освалдо.

Датчаните се нуждаеха единствено от победа, за да си гарантират шансове да завършат на второ място в групата и евентуално да играят бараж. Никлас Бендтнер започна едва за трети път като титуляр в световните квалификации, но се оказа ключовият играч на „червения динамит" в паметната вечер за феновете на футбола в скандинавската държава.

Пабло Освалдо откри резултата с прекрасен пробив покрай капитана на домакините Даниел Агер, след което с мощен удар в горния ъгъл не остави никакви шансове на Стефан Андерсен - 0:1 в 28-ата минута.

След попадението си обаче гостите спряха да играят и това доведе до лош край на полувремето за "адзурите". Малко преди почивката Кром Деди комбинира отлично с Никлас Бенднер, който успя да изравни в 45-ата минута - 1:1 на полувремето.

Втората част бе диктувана изцяло от "червения динамит", който изигра силна част, а на два пъти гредите зад Буфон трябваше да спасяват положението. Първата ситуация беше в 56-ата минута, когато Ериксен се освободи и стреля силно, но нацели страничния стълб. В 67-ата Бендтнер повтори упражнението, но в горната греда.

В крайна сметка добрата игра на домакините заслужено им донесе втори гол, като отново Бендтнер беше в прегръдките на своите - 2:1 за Дания и мечтата за Мондиала все още беше жива.

В 90-ата минута обаче невнимание в защитата на Дания позволи на Акуилани да отбележи и да попари мечтите на "динамита" - 2:2 и Дания остана зад България в класирането, както и с минимални шансове за класиране в Бразилия.