Турци си го изкараха 6 пъти на Ники Михайлов

Николай Михайлов за пореден път бе надупчен мощно от противникови нападатели. Синчето на Боби Михайлов, който незнайно защо е и национал на България, получи шест гола при загубата на Мерсин с 0:6 срещу Ескишехирспор в мач от втора дивизия на турското футболно първенство. Поражението е трето поредно за отбора на юношата на Левски, след което Мерсин остана на последното място с шест точки и 33 получени гола в 13 мача от шампионата.

Михайлов можеше да се намеси по-добре при първия гол, който падна в шестата минута с удар на Бруно Мезенга между краката на българина. Еркан Зенгин се разписа от дузпа в 35-та минута за 2:0, а след близо час игра турският халф с шведски паспорт отбеляза втория си гол с бомбен шут от лявата част на наказателното поле към далечния ъгъл.

Хасан Аджар вкара за 4:0 в 75-та минута с един от най-красивите голове за сезона, след като овладя пас по лявото крило и изпрати силен шут в далечния ъгъл, а топката рикошира в горната греда и тупна зад голлинията. Мезенга се разписа още веднъж пет минути преди края, а малко по-късно Мехмет Учар оформи крайния резултат.

Мерсин игра цяло полувреме с човек по-малко, след като Гьокхан Акан получи червен картон в 46-та минута.