Трудна, но сладка победа донесе 20-та титла от Големия шлем на Уилямс

Водачката в женския тенис Серина Уилямс спечели без проблем втория за годината турнир от Големия шлем Ролан Гарос. Американката надви в последния сблъсък чехкинята Луцие Шафаржова с 6:3, 6:7 (2), 6:2 за малко повече от два часа игра и по този начин си осигури 20-та титла от Големия шлем. За по-малката от сестрите Уилямс това е трето отличие в Париж и тя вече има само четири мейджър отличия по-малко от водачката в тази класация Маргарет Корт.

Срещата започна отлично за Серина Уилямс, която поведе с 2:1 след силни сервис геймове, след което постигна пробив и го затвърди за 4:1. До края на първата част тя нямаше проблеми на своя началн удар и се доближи на сет от победата.

Във втората част играта на корта се изравни. В началото световната №1 успя да направи два пробив и да поведе с 4:1, но изведнъж последва страхотен спад в играта ѝ. Уилямссервираше за 5:1, но допусна две двойни грешки и резултатът стана 4:2, силен сервис гейм за чехкинята и нов гейм на Серина, в който тя допусна нова двойна грешка и загуби и втория си пробив аванс. И когато изглеждаше, че Шафаржова е влезнала в ритъм, тя допусна нов пробив при 6:5, но веднага след това осъществи такъв и вторият сет влезе в тайбрек. И за да бъде пълна драмата в този сет, 13-тата в света спечели тайбрека с 7:2 точки.

Третата решителна част започна с пробив на сметката на чехкинята, който обаче бе върнат още в четвъртия гейм за равенството 2:2. При 3:2 лидерката в женския тенис проби второ подаване на опонентката и бързо го затвърди за 5:2. При следващия гейм тя получи три шампионски точки в подаването на опонентката си и реализира втория за 20-тата си титла от Големия шлем.