Трилър във Вечния град: Лацио обърна Рома под дъжда (ВИДЕО)

Лацио постигна впечатляваща победа с 3:2 над големия си съперник Рома в дъждовното Дерби на Вечния град.

Успехът на „орлите" дойде в напрегнат и емоционален мач, който не мина без прехвърчащи искри на терена, въпреки сериозния валеж преди почивката. Даниеле Де Роси получи директен червен картон в самия край на първото полувреме, но тогава вече Лацио бе обърнал резултата от 0:1 до 2:1.

В 85-ата минута пък авторът на третия гол за домакините Стефано Маури получи втори жълт картон за игра с ръка, с което възстанови паритета в броя на футболистите.

Ерик Ламела откри резултата в полза на „вълците" още в 9-ата минута веднага след кратко прекъсване на двубоя поради прекалено силния дъжд. Антонио Кандрева обаче с бомбен шут от пряк свободен удар изравни в 34-ата минута, а 120 секунди преди края на първата част Мирослав Клозе се разписа отблизо за 2:1.

В 47-ата минута Лацио подпечата успеха си над останалите с човек по-малко гости, като голмайстор стана Стефано Маури, наказал неубедителна изява в защита на римляните. В 87-ата минута Миралем Пянич вкара гол в стил „Роналдиньо срещу Сиймън" от Мондиал 2002, като малко преди това бе влязъл на терена, а Лацио останаха с десетима души.

Така „орлите" увеличават актива си на 22 точки и се доближават само на 2 точки от четвъртия Фиорентина и на 4 от Наполи. Рома пък остава на шета позиция, но със 17 точки и започва заплашително да се отдалечава от зона „Лига Европа".

Първото полувреме предложи много зрелище на феновете в Рим, защото и неспиращият проливен дъжд правеше терена тежък за игра, но футболистите се постараха да използват мократа трева за по-аткративни отигравания.

В действителност локвите по тревата бяха навсякъде и винаги при допир с топката се отделяше голямо количество вода. За щастие на играчите след почивката подобни трудности нямаше, но първото полувреме беше определено мокро.

Наложи се дори мачът да бъде прекратен за няколко минути, за да отмине най-силния период на валежа, а когато играта беше подновена, Рома поведе.

В 9-ата минута центриране от корнер на далечната греда беше изгледано от бранителите на Лацио, а Ерик Ламела с плонж засече топката с глава пред погледа на безучастния вратар Федерико Маркети. Домакините имаха претенции за нарушение в атака на голмайстора, който наистина избута Сенад Лулич при позиционирането си, но съдията Джанлука Роки не видя нищо нередно.

Лацио обаче демонстрира борбен дух и обърна резултата още до почивката, като стражът на Рома Марко Гойкоечеа спаси отлично положение за „орлите" при удар с глава на Клозе, но се провали в 35-ата минута.

Антонио Кандрева изпълни пряк свободен удар на около 30 метра и шутира мощно, а топката мина през ръцете на младия вратар, за да се оплете в мрежата му - 1:1.

В 43-ата минута пък мокрият терен помогна на домакините да отбележат втори гол, след като удар от границата на наказателното поле на Ернанеш беше забавен от тревата, но топката стигна до Клозе, който от пет-шест метра се разписа за 2:1.

В заключителните секунди на първото полувреме изходът от дербито беше предрешен заради глупава постъпка на Даниеле Де Роси, който удари без топка с лакът Стефано Маури и съответно получи директен червен картон.

Лацио довърши вечния си враг в 47-ата минута, когато неубедителна изява в защита на Иван Пирис подари топката в наказателното поле на Маури, който пък моментално разстреля Гойкоечеа за 3:1.

До края на срещата и двата отбора можеха да отбележат поне по един гол, а зрителите не останаха лишени от напрежение и емоции. Маури получи втори жълт картон в 85-ата минута за игра с ръка при висока топка и въпреки претенциите му, че е докоснал кълбото с рамо, беше изгонен от Роки.

Секунди по-късно току що влезлият Пянич прехвърли впечатляващо невнимателния вратар Маркети и фиксира крайния резултат - 3:2.

szólj hozzá: Roma vs Lazio 3:2 GOALS HIGHLIGHTS